ТЕПЛИЦЬКА РАЙЛІКАРНЯ МАЄ НОВЕ ПРИМІЩЕННЯ І ЗАПРОШУЄ МОЛОДИХ ФАХІВЦІВ

Про нову лікарняну будівлю, трудові будні, нестачу медичних кадрів, також про майбутнє в умовах реформування наша розмова з головним лікарем Теплицької центральної районної лікарні Іваном Красиленком.

 • Це був довгобуд іще з початку 90-х років. А тепер Теплицький район має нову поліклініку, розраховану на 375 відвідувань у зміну, – розповідає Іван Федорович. – Частина робіт була виконана у 1992 р., тоді з’явились перші обриси фундаменту. Тривалий час будівництво продовжувалось малими темпами через брак фінансування. У 2008 р. були встановлені віконні металопластикові блоки та зовнішні двері. А в 2016-му розпорядженням голови ОДА функції замовника від управління капітального будівництва були передані Теплицькій ЦРЛ. Під кінець 2017 р. були завершені всі внутрішні та зовнішні роботи, утеплено фасад. Це дало можливість перейти з пристосованого приміщення в сучасне комфортабельне відділення. Теплицька райдержадміністрація, районна рада, депутатський корпус, народний депутат М. І. Кучер доклали максимум зусиль, були залучені кошти місцевого буджету і Держфонду регіонального розвитку. Загалом на завершення поліклініки в останні роки освоєно 12,5 млн грн.
 • Чи всі роботи вже завершено?
 • Проектна організація здійснює нам перерахунок кошторисної документації на злишок робіт, які ще необхідно виконати. Зокрема, передбачаємо встановити ліфт, бо без нього проблематично, особливо людям похилого віку. Маємо три поверхи і підвал. Перший поверх займає сімейна медицина. На 2-му поверсі кабінети лікарів консультативно-діагностичної поліклініки ЦРЛ, на 3-му адміністрація обох закладів та стоматологічне відділеня.

Крім ліфту, планується завершити облаштування території поліклініки та автомобільну стоянку на 50 паркомісць, завершити роботи в підвальному приміщенні. Після перерахунку та коригування проектно-кошторисної документації будемо звертатися до голови Теплицької РДА Олега Івановича Побірського, Теплицької районної ради Тетяни Степанівни Сокотнюк, депутата Верховної Ради Миколи Івановича Кучера про виділення коштів з районного бюджету та державного фонду регіонального розвитку. У попередні роки будівництва М. І. Кучер доклав багато зусиль, щоб допомогти з додатковим фінансуванням. У 2020 році поставлені задачі будуть повністю виконані.

 • Проте переселення в нову будівлю відбулось дещо раніше?
 • Так, два роки тому, оскільки старе приміщення, де ми надавали послуги, було непридатне для використання, фактично аварійне – старе, побудови 50-х років, комунікації були зношені, фундамент почав давати тріщини. Певно, іншої поліклініки в такому поганому стані в області не було. У січні 2018 р. медичні послуги населенню Теплицького району почали надаватись у новій поліклініці, значно покращились умови праці медичного персоналу та отримання медичних послуг населенням.
 • А чи є у вашій лікарні дефіцит фахівців?
 • Звичайно, є. Штатних посад лікарів у нашому закладі передбачено 49, а по факту наявні 28 фізичних осіб лікарів, що дуже мало. На сьогодні в глибинку, в такі райони, як наш, молодь не дуже хоче приходити. Основна причина – низька заробітна плата, відсутність житла. Хоча ми ці питання піднімаємо, з місцевою владою попередньо обговорюємо. Щоб до нас прийшов хтось із фахівців, треба думати про місцеві стимули, про те, як зацікавити. Варто планувати в місцевому бюджеті кошти на придбання житла, це був би найкращий варіант. Бо той, хто закінчує навчання і бачить, що є вакансія, насамперед цікавиться навіть не так зарплатою (можна працювати і на півтори ставки, можна давати ще якісь доплати, премії), а наявністю житла.

Можна акумулювати кошти районного бюджету, купити квартиру, дати оголошення, що лікувальний заклад потребує фахівця і надає йому житло. Обговорити різні умови – чи як службове помешкання, чи укласти контракт, що при умові відпрацювання в Теплицькій ЦРЛ 10 чи 15 років житло перейде в його власність. Якби така програма була, думаю, у когось би з’явилось бажання до нас прийти працювати. Така практика була б доречною не тільки в нашому випадку, а в межах всієї держави.

 • Які саме посади в районній лікарні зараз вакантні?
 • Наприклад, лікаря-невролога – у штатному розписі посада є і в поліклініці, і в стаціонарі, але на сьогодні наявна лише одна фізична особа. Також одна фізична особа психіатра, вакантна посада нарколога. Є лікарі, що мають основну і суміжну спеціальності. Скажімо, анестезіологи, в яких первинна спеціалізація та інтернатура була з хірургії. У зв’язку з виробничою необхідністю вони пройшли перепідготовку в Харківській медичній академії післядипломної освіти і поєднують ставку анестезіолога і пів ставки хірурга. Маємо три хірурги, три акушери-гінекологи, лікарів-терапевтів 4 – три в стаціонарі і один у поліклінічному відділенні. Заступник головного лікаря з медичної частини Галина Василівна Шевчук за сумісництвом працює на посаді лікаря-ендокринолога, має фах дорослого і дитячого ендокринолога. Лікар-окуліст Тетяна Василівна Трофимчук перебуває на курсах для отримання також спеціалізації дитячого офтальмолога. Лікар-отоларинголог Сергій Якович Коломієць теж їде на курси для отримання додаткового фаху дитячого лора… У поліклінічному відділенні переважно по одному лікарю. Немає фтизіатра. Хоча кілька років тому зі Сходу України до нас приїхала лікар-фтизіатр, побула пів року і розрахувалася через відсутність житла…
 • А як щодо обладнання – що маєте, у чому є потреба?
 • За рахунок коштів фонду регіонального розвитку, місцевого бюджету ми придбали в попередні роки цифровий флюорограф, зараз він функціонує в поліклінічному відділенні, фіброгастродуоденоскоп, УЗД-апарат, електрокардіографи, дефібрилятори, шприцеві насоси для стаціонарних відділень, обладнання для очного, хірургічного, функціональної діагностики, лор-кабінету. Закуплено необхідні меблі для консультативно-діагностичної поліклініки.

З огляду на реформування системи охорони доров’я вторинного та третинного рівнів, у поліклініці створена і працює локальна мережа, придбані комп’ютери в необхідній кількості, створено 18 робочих місць, також є копіювальна техніка, медичні працівники пройшли навчання, щоб бути готовими після підписання угоди з Національною службою здоров’я до роботи в нових умовах. Також у цьому році за підтримки райдержадміністрації, райради та депутатського корпусу з районного бюджету виділено додатково 710 тис. грн для створення локальної мережі в лікувальному корпусі, комп’ютеризації, інформатизації закладу, придбання копіювальної техніки. Зараз через систему «ProZorro» проводиться відповідна процедура закупівлі товарів, робіт та послуг.

 • Але Теплицька ЦРЛ не матиме статусу опорної лікарні…
 • На сьогодні в області визначено 10 опорних лікувальних закладів, що мають статус лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів. Ми залишаємося в статусі районної лікарні. А опорні заклади поруч із нами будуть у Гайсині та в Бершаді. До Гайсинської лікарні звідси близько 40 км, а до Бершадської – 45-47 км, тобто відстань не дуже велика. І з урахуванням певних обставин «швидка» орієнтується на час доїзду, особливо якщо мова йде про хворого з інсультом чи інфарктом. А хворі, які не будуть потребувати надання екстреної медичної допомоги, доставлятимуться бригадами швидкої медичної допомоги до нашого лікувального закладу.
 • Чи варто побоюватись, що лікарня, не ставши опорною, почне занепадати?
 • Розумію, що статус має певне значення. Але щоб бути опорним закладом, необхідно мати відповідну матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення. Відповідно до Програми медичних гарантій-2020 наш заклад має намір подати заяву до Національної служби здоров’я України на три пакети з надання медичних послуг: «Амбулаторна вторинна (спеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу», «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах», «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій». Сподіваємось на укладення з нашим закладом угод. На сьогодні відповідна медична допомога жителям Теплицького району надається.

Держава сьогодні ставить вимоги: лікувальні заклади повинні бути готові до укладення угод з Національною службою здоров’я, матеріально-технічна база повинна відповідати мінімальним вимогам програми медичних гарантій з надання медичної допомоги. Все буде залежати від того, як буде нас фінансувати Національна служба здоров’я, яка від неї буде частка коштів (глобальний бюджет), скільки коштів заклад буде отримувати за надані послуги. Також заклад буде потребувати підтримки з боку Теплицької РДА, Теплицької районної ради, об’єднаних територіальних громад району щодо капітальних видатків на покращення матеріально-технічної бази, проведення ремонтів, залучення фахівців.

Автор: Юрій Сегеда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені