Вірус живе у повітрі три-чотири години

Все більше людей приймає рішення не виходити з осель до закінчення карантину настільки довго, наскільки це буде можливим. Дорослим таке рішення дається непросто, але вони розуміють мету обмежень. Але якщо в родині маленькі діти, то обійтись без прогулянок на свіжому повітрі ну дуже важко. І як бути з тією інформацією, що навіть у повітрі коронавірус може зберігатися три-чотири години?

Відомий педіатр Євген Комаровський на своїй Інстаграм-сторінці пояснив, чи безпечно гуляти з дітьми. Він підтвердив, що вірус справді продовжує існувати  у повітрі кілька годин, але це стосується замкненого обмеженого простору. Але якщо на вулиці між людьми дотримуватись дистанції у два метри, то перебувати на вулиці безпечно.

«Це нормально. Якщо ви не підходите до інших людей, це – цілком  нормально. Але перш ніж вийти на вулицю, повинні подумати, як вам вийти і не контактувати з людьми, не торкатися різноманітних поверхонь та перил», – акцентував увагу лікар.

Якщо торкатися поручнів, кнопок ліфтів, ручок дверей тощо довелося, то після виходу на вулицю слід обробити руки за допомогою антисептика. На предметах – особливо металевих  поверхнях або ручках дверей в будинках – інфекція здатна триматися щонайменше 10 годин.

Також лікар пояснив, що протирати руки горілкою (самогоном) можна, але це неефективно. Оскільки для дезінфікуючого ефекту стосовного коронавірусу концентрація спирту має бути  не менше 65%. І порадив при купівлі санітайзерів та будь-яких дезінфікуючих засобів звертати увагу на концентрацію спирту.

Ще одна з порад педіатра стосується того, як зробити житлове приміщення безпечним. На допомогу прийдуть вологе прибирання та регулярне провітрювання, достатній повітрообмін. Нагадаємо, що ідеальний рівень вологості у житлі – 40-60%. Він не дозволяє пересихати слизовим оболонкам людини, які тоді гарно працюють і стають кращою перешкодою на шляху різноманітних інфекцій. Доступний і простий дезінфікант – білизна. 60 мл білизни на літр води – розчин для обробки  багатьох поверхонь, на які потенційно може потрапити вірус: кахлі, плитки, ручки дверей тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені