Під час епідемії контролюйте свої хронічні недуги

Лікар з Латвії Петерис Апініс, колишній керівник Латиського товариства лікарів, опублікував нещодавно інформацію про те, як мінімізувати наслідки пандемії коронавірусу. На його переконання, швидше за все більшості з нас рано чи пізно доведеться зіштовхнутися з вірусом Covid 19, і це зовсім не означає фатальні наслідки. Він наполягає, що кожен, хто піклується про своє здоров‘я, має високі шанси перенести цю хворобу легко. Звісно, наполегливо шукати цю інфекцію не варто. То що можна зробити, щоб убезпечитись, зміцнити здоров‘я та прибрати зайві та непотрібні ризики?
Лікуйте свої хронічні захворювання
Коронавірус загрожує життю людей, які недостатньо стабілізують свій цукровий діабет, не лікують астму, хронічну обструктивну хворобу легенів або серцеву недостатність. Тримайте хронічну недугу під контролем, щоб коронавірус не використав її замість Троянського коня. Окрім рівня цукру в крові, неухильно тримайте під контролем артеріальний тиск. Проконсультуйтесь зі своїм сімейним лікарем (енкдокринологом, кардіологом, гастрологом тощо). Чітко приймайте виписані ними ліки, дотримуйтесь режиму.

Ходіть, бігайте, їздіть на велосипеді на свіжому повітрі щодня. Працюйте на городі
Ви маєте знайти можливість щодня гуляти на свіжому повітрі, в лісі, кататися на велосипеді годину. Непрямий імунітет найліпше виробляється під час руху, спортивних занять, при раціональному харчуванні і перебуванні на свіжому повітрі.

Тренуйте грудну клітку та виконуйте дихальні вправи
Доведеться займатися щодня. Коронавірус, зазвичай, загрожує епітеліальним клітинам дихальних шляхів або альвеолярним клітинам легенів. Найкраще вірус почувається там, де знижений потік повітря – у верхніх сегментах легенів на плечовій частині і в сегментах знизу ближче до діафрагми. У сегментах легенів, які менше зайняті в диханні, живуть різноманітні бактерії, які можуть швидко перетворити викликану вірусом хворобу на бактеріальну пневмонію чи сепсис. Ці бактерії слід вентилювати правильними дихальними вправами. Діафрагмальні співи також вентилюють легені.
Людям з хронічними захворюваннями чи літнім пацієнтам слід обговорити з сімейним лікарем необхідність вакцинації пневмококовою вакциною. Вона зменшує можливість вірусної пневмонії перетворитися на змішану або сепсис.

Не можна кашляти, чхати, кричати (співати) на інших
Тримайтесь одне від одного на відстані 2 метрів. Не спілкуйтесь із незнайомою людиною довше 10 хвилин. Можливість отримати коронавірус визначає час розмови і відстань контакту з інфікованою особою. Раджу уникати прямих комунікацій, які перевищують 10 хвилин. Намагайтесь уникати масових заходів, пересування на громадському транспорті та перебування в магазині понад цих 10 хвилин.

Уникайте зловживання алкоголем
Не більше однієї дози (келиха вина) на день. Не вірте порадам вживати алкоголь як ліки від вірусу! Алкоголь відкриває для вірусу ворота дихальних шляхів, пригнічує захист організму. Як смертоносне дезінфікуючий засіб проти вірусу використовують спиртовий розчин міцністю щонайменше 60 градусів. Протирайте ним руки та поверхні.

Не куріть!
Комбінація коронавірусу та куріння – це шлях до патологоанатома. Дослідження китайських колег свідчать, що різниця між смертністю чоловіків та жінок залежить від кількості викурених цигарок. Пасивне куріння також є небезпечним для життя у поєднанні з вірусом. Модні сьогодні сучасні методи електронного куріння у поєднанні з вірусом є реальною загрозою життю.

Окуляри, рукавички, маска.
Маска на обличчі – чудовий метод захисту, щоб не заразитися, але, за висновками китайських фахівців, оптимальна лише в тому випаду, якщо обидві особи – як носій хвороби, так і потенційний реципієнт — одягнули маски. Респіратори як засоби захисту залишимо медичним працівникам, у них тісніший контакт із хворими.
Ефективний засіб захисту від вірусу – окуляри. Найкращими є такі, які використовують пляжні волейболісти. Якщо у вас є вибір – контактні лінзи або окуляри – ще кілька місяців обирайте окуляри.
У магазині та інших громадських місцях, де доводиться торкатися різних предметів і речей, непогано одягати гумові, латексні або інші рукавички

Часто мийте руки милом або дезінфікуючим розчином
Мийте руки перед їдою, а особливо після повернення з вулиці, після відвідування супермаркетів, громадського транспорту, туалету. Альтернативою миття рук у громадському туалеті може бути обробка антисептичними серветками.
Але найголовніше – не совати руки до рота, носа, вуха і не терти очей.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені