Без садочка, а тепер на карантині…

Вже який рік в Широкогребельській громаді, що у Вінницькому районі, діти дошкільного віку не ходять у садочок, батьки у відчаї, вихователі не мають роботи, а завідувачка дитячого садочка разом з сільським головою думають над тим, як нарешті завершити ремонт у дитячій установі й пришвидшити її відкриття.

Питання затримки полягає в тому, що після сумнозвісних подій в Одесі (пожежа в освітньому закладі, яка забрала життя дітей) ввели обов’язкову вимогу для закладів освіти – встановлення протипожежного обладнання задля запобігання подібним трагічним наслідкам.

– Ті заклади, які вже працювали, й надалі продовжують це робити без припинення своїх функцій (навіть не маючи переобладнаної або нової системи протипожежної сигналізації). Гірші справи у тих, хто, як і ми, ще не відкрилися. Вони змушені очікувати на оголошення спеціального тендеру, після якого й стане відомо, в кого ж закуповуватимуть та хто встановлюватиме необхідне обладнання в дитячих освітніх закладах.

Завідувачка дитячого садочка Лариса Петер розповіла, що дату відкриття установи постійно переносили. То призначали на 14 лютого, то – після 8 березня. Тепер всі на карантині, тож нова інформація з цього приводу з’явиться лише по його завершенні.

– За пожежну сигналізацію та її встановлення в районі ще не розрахувалися, що там казати — навіть тендер не оголошували. Люди мене питають, коли ж відкриють групу, а я очі ховаю, бо нема що сказати. Все, що від нас залежало, ми зробили, а далі — безсилі. Надії зрушити питання з «мертвої точки» цієї весни у нас вже не лишилося. Якщо за відносно спокійної ситуації в області ми не завершили почате, то із загальнонаціональним карантином й поготів.

Завідувачка пропонує влаштувати екскурсію приміщеннями садочка. Показує новенький харчоблок, кімнату для дитячих розваг з меблями та іграшками, спальню, санвузли для малечі та парадний вхід. Поруч з колишньою школою, в частині якої нині знаходиться “законсервована” дитяча установа, своїми силами зробили та прикрасили дитячий майданчик для майбутніх вихованців.

– Ми дуже просимо, щоб наше районне керівництво та відділ освіти не зволікали з рішеннями та посприяли нам у розв’язанні цього питання. По можливості розглянули нашу проблему позачергово або хоча б однією з перших. Всі три проєкти, які складають комплекс протипожежних заходів (встановлення протипожежної сигналізації, блискавкозахист та обробка дерев’яних конструкцій на горищі), вже підготовлені нами, фінансування з району нам обіцяли, але про терміни всі мовчать, і відділ освіти каже, що треба зачекати. А скільки зачекати, теж ніхто не знає, – бідкається жінка.

Лариса Анатоліївна пригадала, що ідея облаштування дитсадка в приміщенні порожньої школи прийшла  сільському голові Широкої Греблі Андрію Фостику. З його легкої руки й почалися трансформації в будівлі: замінили вікна та двері, на прилеглій території встановили спортивні та ігрові майданчики.

– Ми сподівалися, що вдасться відкрити садок ще до початку минулого навчального року, тобто на перше вересня. Того літа персонал майбутнього дитсадочка днював і ночував у закладі. Через соціальні мережі ми надіслали заклик, що готові прийняти від небайдужих українців дитячі іграшки, книжки, розвиваючі  та логічні ігри. Тоді відгукнулося чимало людей не лише з Вінницької області, а й з Хмельниччини. Речі благодійники привозили самостійно, передавали через прохідний транспорт або надсилали поштою, – розповідає персонал садочка.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені