Борщ не дуже подорожчав. А ось гречаний суп б’є рекорди

Ми розпитали ціни на ринкових рядах, які суттєво поріділи, вивчили їх в популярних мережах супермаркетів. Варто зауважити, що у зв’язку з карантином все більше власників торговельних точок освоюють простори інтернет-мережі. В більшості, інформація про поставників овочів, фруктів, м’яса, солодощів поширюється сарафанним радіо. Продавці доставляють продукти безкоштовно, однак зазвичай треба зібрати мінімальне замовлення від 200-300 грн. Доставку готової продукції й напівфабрикатів запровадили й деякі ресторани, які раніше її не пропонували.

Ціни на овочі борщового набору на ринку та онлайн-крамниці з доставкою додому у Вінниці: картопля – 11 грн/кг, буряк червоний — 6-7 грн, морква — 6,5-7,5 грн, капуста білокачанна — 7,5 грн (молода – 35-40). Якщо загалом борщовий набір овочів суттєво не подорожчав, порівняно з минулим місяцем, то вартість крупів зросла дуже суттєво. Експерти пов’язують це з ажіотажем у зв’язку з впровадженням карантину. А от зелень та редиска вже продаються за привабливою весняною ціною. Огірки (35-40 грн/кг), помідори (40-45 грн) вже чекають на передвеликоднє підвищення ціни. А от перець (80-120 грн), баклажани (85грн) й кабачки (70 грн), броколі (90 грн) – досі відпускають за цінами зимової екзотики.

Характерно для цієї пори року зростає ціна на цибулю – запаси вітчизняної закінчуються. А ось що буде з імпортною, прогнози поки що невтішні. Так що налаштовуємося вже на те, що від пуза наїмося уже з власного городу — зеленої. Найдешевша цибуля, яка трапилася на ринку, коштувала 18 гривень за кілограм. Середня ціна 20-21 гривня/кг.

Якщо під кінець першого тижня карантину свинину на ринку можна було купити навіть по 80 гривень, то тепер ситуація змінилася. По-перше, м’яса стало небагато. Багато продавців спродувалися, мовляв, збуваємо все, що маємо, і теж йдемо на карантин. По-друге, зросла й ціна. Тепер за кілограм свинини правлять від 100-120 гривень. Але знову ж таки, причина цьому не лише дефіцит та карантин, а й наближення Великодніх свят.

Варто також бути готовими до здорожчання хліба. Деякі постачальники попереджають, що ціни на хліб зростуть приблизно на 20 %. Однією з вагомих причин підвищення ціни є ажіотаж, адже борошно – в числі першочергових продуктів, які розкуповують про запас. Подорожчали на 7% зернові на світових ринках, продовжує дорожчати долар.

Коли на ринках, овочевих складах, попри малолюдність, ціни конкурентні, то в супермаркетах картина інша. В торговій мережі «АТБ», зокрема, вартість борщового набору подорожчала на 35-128%, цукор – на 8%. Макаронні вироби – на 9,5%, крупи – на 11%, борошно – на 5%, яйця – на 6%, а гречка – на 51% (в інших супермаркетах вартість подекуди 57 гривень!).

Мережа «АТБ-Маркет» дала офіційний коментар, у якому пояснює, що змушена підвищити ціни на продукти харчування та товари першої необхідності. Така ситуація пов’язана зі стрімким зростанням закупівельних цін від постачальників не тільки для торговельної мережі АТБ, а й для всіх операторів українського ринку роздрібної торгівлі. Підвищення цін постачальників пов’язане з карантинними заходами, зокрема із забороною на велику кількість працівників в одному приміщенні, транспортними обмеженнями. Деякі ринки ще функціонують, але багато хто вже закрився. Міські голови небезпідставно побоюються відкривати ринки, оскільки вони можуть посприяти поширенню коронавірусу. Разом з тим, торговельні мережі можуть стати монополістами на продуктовому ринку і диктувати ціни. А тому варто взяти себе в руки і робити покупки зважено, щоб самим же не постраждати від своєї паніки.

Антоніна БАСЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені