«Легше розвалити, аніж ремонтувати»,

З 11 лютого ц. р. директором комунального некомерційного  підприємства «Мурованокуриловецька центральна районна лікарня» працює Вікторія Кондратюк, яка має дві вищі освіти – економічну і фармацевтичну. За теперішніми вимогами вибори керівника повинні були проходити на конкурсній основі. Кажуть, що нібито дванадцять претендентів хотіли помірятися силами у виборчих змаганнях, та коли діло дійшло до самих виборів, то у списках залишилася лише вона одна.

– Це була перемога без бою, яка дала мені можливість випробувати себе на новому поприщі, а чи справлюсь, покаже час і оцінка земляків, – розповідає Вікторія Петрівна. – Попередня робота в приватній аптеці не йде ні в яке порівняння з цією, що маю зараз. Я прийшла у колектив лікарні в дуже напружений і відповідальний період. У якійсь мірі навіть заздрю своїм попередникам, бо не всім їм випадало працювати в умовах загальнодержавної надзвичайної ситуації, реорганізаційних змін структури закладу, вимушеного скорочення і визначення у співпраці НСЗУ. А ще – купа господарських питань. Одним словом –  попала з корабля на бал…

Відверто кажучи, спадщина Вікторії Кондратюк дісталася не дуже багата. Боляче вразив її факт відсутності в лікарні інфекційного відділення. Сім років тому його не просто  закрили, а ліквідували зовсім. За наявними документами відділення мало б бути законсервованим на випадок непередбачуваних, на зразок теперішньої, ситуацій. Та в дійсності – це зовсім непридатне сьогодні до експлуатації приміщення.

– Коли я знайомилася зі своїми «володіннями», то просто жахнулася – від колишнього інфекційного відділення залишилися тільки стіни з дірявим дахом, потрощеною системою опалення, водопостачання й водовідведення, розбитими санвузлами і вирваною електропроводкою. Не гаючи часу, звернулася з проханням до голови райдержадміністрації Валерія Петренка і голови районної ради Сергія Кушніра, аби вони також побачили це видовище. Більше того, на оглядини прибули і керівники агроформувань району, які ніколи не стоять осторонь проблем лікарні. Безпосередньо на об’єкті відбувся гострий та емоційний обмін враженнями. Загальний підсумок тієї розмови такий: дешевше було б повністю розвалити старе приміщення і побудувати нове…

А ось конкретні думки учасників зустрічі, з якими спілкувалися наші колеги з місцевої райгазети.

Людмила Огірчук, голова ФГ «Олімп», депутат районної ради:

 – В цьому році у фермерів дуже складна ситуація. У кожного з нас є набрані кредити, а ще насувається фінансова криза. Судячи з побаченого в інфекції, ремонтувати її буде дорожче, ніж будувати заново. Цьогоріч з видатками на соціальну сферу у нас немає таких можливостей, як раніше. На жаль, дуже багато звернень від важкохворих з проханнями  допомогти на лікування. Попри це, ми готові зробити свій вклад у допомогу районній лікарні, а для цього в першу чергу потрібно відкрити рахунок, куди б робилися внески. Також необхідно, щоб сільські ради взяли на контроль всіх, хто приїжджає з-за кордону, аби такі люди залишалися вдома…

Наталія Камінська, керівник благодійної спілки «Надія»:

– Коли голландці були в лікарні, вони казали про інфекцію, що її потрібно зрівняти грейдером і побудувати щось нове. Я погоджуюсь з Людмилою Василівною і вважаю, що кошти потрібно залучати не лише від фермерів. У нашому районі є велика потреба у відкритті паліативного відділення. Тому потрібно говорити і з населенням, щоб кожен зробив свій вклад у цю добру справу.

Петро Струсевич, депутат обласної ради, голова ФГ «Велес Віта»:

– В першу чергу маємо допомогти там, де в цьому є найбільша необхідність. Це придбання апарату для штучної вентиляції легень, тестів для діагностики коронавірусу, а також облаштування в лікарні двох-трьох кімнат на випадок ускладнення ситуації. Наскільки мені відомо, такі кімнати облаштують в адміністративному корпусі лікарні. Кожен з нас має розуміти свою відповідальність в цей непростий для всіх період.

Володимир Рубанський, депутат обласної ради, керівник СФГ «Рубін»:

– В області є набагато більш забезпечені лікарні, і, на жаль, сьогодні вони не можуть надавати необхідні послуги. Як утримувати медичні заклади, як уникнути їх закриття, де знайти кошти на це – проблема дуже серйозна. Тому нам потрібно об’єднатися і виділити кошти на все найнеобхідніше для нашої лікарні.

Лариса Сидоренко, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги:

– Проблема ще й в тому, як нам захистити медичних працівників. Адже вони безпосередньо контактуватимуть з хворими. А всього в районі близько 24 тисяч населення і двісті медиків. Тому в лікарні вкрай необхідно облаштувати спеціальні приміщення для наших медпрацівників.

Своє бачення ситуації під час зустрічі висловили також Ярослав Петренко, Сергій Кушнір, директор ПОП «Весна» Євген Гуменюк, директор ПП «Бонас» Олександр Чорний, керівник ПП «Дружба народів» Мартин Айрапетян, голова ФГ «Стріла» Віктор Гора.

А ексголова районної ради Василь Гук сказав по телефону кореспонденту «Вінниччини»: «Як ніколи раніше, сьогоднішня протидія поширенню коронавірусу висвітлила наші гострі соціальні проблеми. Свого часу влада району підтримувала функціонування інфекційного відділення. Але за вказівкою зверху розпочався поголовний процес оптимізації закладів охорони здоров’я, і під цей коток потрапила наша райлікарня. Хворих на інфекційні зарази переправили до Могилів-Подільської лікарні, лабораторію санстанції приєднали до Бара – люди залишилися наодинці зі своїми моральними і матеріальними проблемами… А тут – наша спільна біда. Всіма силами треба відновити інфекційне відділення. Якщо не зараз, то в найближчій перспективі».

Віктор Зеленюк

Фото Володимира Сауляка

Муровані Курилівці ?�

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені