Майже половина хворих на СOVID-19 на Вінниччині – медпрацівники (відео)

На Вінниччині станом на ранок понеділка, 13 квітня, 41% зі 194 хворих на СOVID-19 – це медики.

Про це на брифінгу 13 квітня заявив голова Вінницької ОДА Владислав Скальський.

– Серед медичних працівників лабораторно підтверджено 79 випадків коронавірусної хвороби. Що до великої захворюваності серед медпрацівників, тут питання більше в особистій дисципліні кожного працівника та контролю за дотриманням цієї дисципліни керівниками закладів. Причому не тільки безпосередньо на медичному робочому місці, а й під час спілкування з колегами та в побуті. Саме з цією метою Департамент охорони здоров’я зараз оновлює свій наказ по галузі охорони здоров’я області щодо дотримання протиепідемічних заходів та алгоритмів роботи з пацієнтами, які в умовах сьогодення майже усі по замовчуванню мають бути потенційно інфікованими», – повідомив Скальський.

Він додав, що станом на 13 квітня в області інфікувалися СOVID-19 тридцять шість лікарів, 27 медсестер, два лаборанти, 13 молодших медсестер і один дезінфектор. Скальський підкреслив, що 48 із них інфікувались коронавірусом унаслідок занесення збудника в заклади охорони здоров’я самими медичним працівниками. Тобто, вони заразились не від пацієнтів, а від колег. Інфікувались у сім’ях (побутові випадки) 5 медиків.

При наданні медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію заразилися 17 медичних працівників: в інфекційному відділенні Вінницької МКЛ№1 – 3, обласній дитячій клінічній інфекційній лікарні – 3, в інфекційних відділеннях Гайсинської та Крижопільської райлікарень – по одному, у Тростянецькій ЦРЛ зафіксовано 2 випадки інфікування, в швидкій допомозі м. Вінниці – 1, у ЦПМСД – 4 випадки , в Гайсинському лабораторному центрі – 1 випадок.

Що стосується Калинівської центральної районної лікарні, де коронавірус виявлено у 26 медиків, то її було визначено одним із чотирьох закладів госпітальної бази з лікування пацієнтів з СOVID-19. Голова ОДА підкреслив, що саме до цих чотирьох медзакладів у першу чергу постачалися засоби індивідуального захисту для медперсоналу

Також Скальський повідомив, що на даний момент не вдалось знайти та лабораторно підтвердити джерело інфікування ще 9 медпрацівників.
За матеріалами Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені