У Чорногорії затримали митрополита

Власне, це не дивно, адже він наражав людей на небезпеку підчепити коронавірус, що для частини інфікованих може виявитися смертельним. Дивує інше: чому подібних діячів не затримують у нас?

Отже, світові ЗМІ повідомили, що поліція у Подгориці, столиці Чорногорії, затримала митрополита Сербської православної церкви (СПЦ) Амфілохія та ще 20 осіб, переважно священиків, за порушення рішення уряду про заборону масових зібрань з огляду на пандемію коронавірусу…

Це нічого вам не нагадує? У незалежній Чорногорії діє Сербська церква, яка нині ігнорує елементарні заходи безпеки, і ця церква підтримується та керується з сусідньої «братньої» Сербії та активно виступає за «канонічну» і політичну єдність Чорногорії з Сербією. У той же час Чорногорська православна церква досі бореться за канонічне визнання своєї автокефалії. Звісно, Сербська церква активно цьому протистоїть разом зі своєю великою союзницею і покровителькою – Російською православною церквою. Не важно здогадатися, що Сербська ПЦ, в один голос із Росією, була категорично проти надання автокефалії дня нашої ПЦУ.

Чорногорські медіа повідомили, що амфілохій вранці відправляв літургію в одній зі столичних церков. На цю дату в маленькій Чорногорії, яка має «аж» близько 600 тис. населення, вже було 267 хворих на COVAD-19 та троє померлих від нього. А в сусідній Сербії від коронавірусу помер один архієрей Сербської православної церкви, який не дотримувався самоізоляції, ще кілька священиків перебувають у критичному стані.

Лідер СПЦ Чорногорії митрополит Амфілохій вважається у Чорногорії неформальним лідером просербської опозиції. Проте владі та спецслужбам Чорногорії наразі вдається запобігати сербсько-російським атакам. Так, торік восени там було засуджено двох російських агентів (до 12 та 15 років ув’язнення) за організацію спроби державного перевороту в день парламентських виборів 2016 року. Оскільки Росія не має у себе в заручниках чорногорських в’язнів, то, очевидно, Чорногорія не планує віддавати їй «в рамках обміну» цих агентів, на відміну від України, яка змушена обмінювати диверсантів і терористів на власних громадян.

Хіба не диверсією є масові зібрання під час пандемії, на яких люди не дотримуються дистанції, цілують різні культові предмети та руки священиків? Звичайно, таке відбувається не в усіх храмах УПЦ (МП), але інтернет-мережа переповнена численними відео, як у Вербну неділю «канонічні православні» знімають у храмах маски, стоять впритул один до одного, причащаються з однієї ложечки, причащають дітей… А на Великдень будуть христосуватися – цілуватися тричі?

 Хіба не інформаційною війною та промиванням мізків є твердження про те, що «у святому місці не можна підхопити вірус», що «церковний дзвін вбиває всю заразу в радіусі 400 метрів». Дехто вірить, що вірус загине від кагору, від срібної ложечки і молитви. Але антисептик, аби вбити вірус, має містити не менше 60% спирту, в кагорі його значно менше. До того ж, вірус не православний, він не має ні душі, ні мозку, тому навряд чи зреагує на заклик батюшки: «Изыди, окаянный!». Варто подивитись відео, як в Ірані особливо «правовірні» чоловіки лизали двері мечеті, щоб довести, що «у святині не може бути вірусу». Де зараз ті лизальники? Правильно – на цвинтарі. Серед померлих і журналіст (та релігійний фанатик за сумісництвом), який знімав те відео.

Хіба не може стати біологічною зброєю інфікування коронавірусом 90-а ченців та священиків Києво-Печерської лаври включно з настоятелем? В Ужгороді молодий диякон після відвідин у березні столичного храму захворів і заразив «ковідом» свою родину. Тепер у критичному стані його батько. І якщо його не вдасться врятувати, то як буде виправдовувати себе богомільний син? Розводитиме руки зі словами «На все воля Божа»?

Чим відрізняються церкви від сект? Чому одні закликають перебувати вдома і дивитися службу Божу дистанційно, а інші наражають своїх одновірців на смертельний ризик заради обряду? Вважаю, над цим варто замислитись. Як і над тим, чому поліція Чорногорії має силу і принциповість змусити всі організації дотримуватись карантину, а в Україні правоохоронці з ентузіазмом ганяють спортсмена в парку, але крізь пальці дивляться на більш загрозливі дії «деяких» організацій? Чому лише на Дніпропетровщині порушили кримінальну справу проти організатора зборів з вивчення Біблії, на яких відбулось зараження коронавірусом? Може, тому, що це була якась баптистська церква, а не «МП»?

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені