Інваліди теж допомагають

Ми вже розповідали про те, як громадськість, волонтери, підприємці-благодійники та місцеве самоврядування єднають зусилля для протистояння пандемії. Так, спецфонд «СтопВірус» фонду ГО «Подільська громада» вирішує питання забезпечення медичних працівників засобами захисту. Діє ініціатива «Нагодуй лікаря» від рестораторів у вайбер-спільноті. Також координацію зусиль небайдужих у допомозі медикам та всім, хто потребує, взяли на себе волонтери і громадські діячі Діана Подолянчук, Тетяна Власюк, Людмила Станіславенко, Катерина Шрамко, Валентина Гоменюк, Юлія Дякун, Катерина Поджаренко, Олег Стукан, Сергій Дідук, Євгеній Шугаєв та інші. З ними можна сконтактуватись у соцмережах.

Не залишилось осторонь і соціальне підприємство «Системні рішення», засноване обласною громадською організацією інвалідів «Самодопомога».

– Наразі у нас працює 12 осіб, із них вісім – люди з інвалідністю, – розповідає технічний директор «Системних рішень» Олексій Марцев. – Відреагували на гостру суспільну потребу і з власної ініціативи почали шити захисні маски. Спочатку вирішили забезпечити масками тих, хто їх дуже потребує, але не має можливості придбати. Тому партію масок безкоштовно передали Громадській організації «Вісь», яка допомагає людям без постійного місця проживання.

Але масками соціальне підприємство не обмежилось. Тут налагодили виготовлення захисних масок, халатів, комбінезонів, бахіл, на 3D-принтері друкують деталі до прозорих пластикових екранів, призначених для захисту обличчя. У партнерстві з ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» розробили комплект засобів захисту, що містить рукавички, захисні маски, антисептик та таблетки для приготування розчину, яким можна дезінфікувати приміщення. Цей комплект не лише продають за доступною ціною (зокрема і розсилають на замовлення для тих, хто перебуває в зоні ризику), а й надають у якості благодійної допомоги. Так, понад 80 пластикових екранів для обличчя соціальне підприємство інвалідів безкоштовно передало обласній дитячій інфекційній лікарні та Калинівській районній лікарні.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені