ХВОРИХ НА COVID-19 ВЖЕ ДВІСТІ

Огляд головних подій за минулий тиждень

Про поширення інфекції і одужання найстаршої пацієнтки

На ранок 14 квітня в нашій області було зафіксовано вже 200 людей, які мають лабораторно підтверджену коронавірусну хворобу Covid-19. Дванадцять з них – діти.  Це п‘яте місце в країні за кількістю виявлених хворих. На разі в області проведено майже 3 тисячі досліджень методом ПЛР. Це один з найбільших показників в Україні. Під час брифінгу у понеділок голова облдержадміністрації Владивслав Сокальський повідомив, що станом на 13 квітня на апараті ШВЛ жодного важкого пацієнта в області не було, декілька отримують СРАР-терапію, решта – в задовільному стані дихають самостійно.

Тим часом у Вінниці від коронавірусної хвороби одужала найстарша з пацієнток – 73-річна жінка! Пацієнтка мала супутні важкі захворювання, і двобічна пневмонія проходила на тлі гострого інфаркту. Але сталося диво: зусилля лікарів та незламний характер пацієнтки допомогли подолати недугу, і днями пенсіонерку виписали додому.

Значно краще почувається і дворічний Павлик з Борівки Чернівецького району, що останнім часом перебував на апараті штучної вентиляції легенів. Хлопчик лікується у  Могилів-Подільській ОЛІЛ. Самовіддана праця кількох бригад медиків, що цілодобово чергували біля його ліжка і жили в лікарні, увінчалась успіхом: дитина почила самостійно дихати, Павлика вже перевели з реанімації, покращуються результати його аналізів та самопочуття. Є сподівання, що хвороба відступила.

Загалом за офіційним даними на Вінниччині вже одужало вісім пацієнтів. Щоб це лабораторно підтвердилось, тест на Covid-19 має бути двічі негативним.

Спалах «корони» у Калинівці та масові зараження медиків

Сумний рекорд поставила небезпечна інфекція наприкінці минулого тижня у Калинівській ЦРЛ: Covid-19 виявили одночасно у 27 лікарів закладу! Спочатку захворів один з них, а коли це з‘ясували, то негайно обстежили решту колег. На даний момент лабораторно підтверджено 34 випадки захворювання у Калиновському районі – це справжній спалах: від першого випадку до кількох десятків минуло кілька діб.  Калинівська ЦРЛ стала третьою лікувальною установою області (після пологового будинку №2 м.Вінниці та Подільського регіонального центру онкології), в якій виявили масове зараження з-поміж медичних працівників.

А взагалі на Вінниччині 79 осіб із коронавірусом – це медичні працівники. Це  більше 40% з-поміж хворих на Covid-19. Більше половини з них інфікувались не в стінах лікарні.  А при наданні медичної допомоги  хворим заразилися  17 медичних працівників. Це трапилось в інфекційному  відділенні  Вінницької МКЛ№1, обласній дитячій інфекційній лікарні, інфекційних  відділеннях  Гайсинської та Крижопільської райлікарень. Тростянецькій ЦРЛ, Гайсинському лабораторному центрі, у швидкій допомозі та Центрах ПМСД.

Виявили  Covid-19 і в породіллі, яка народжувала  у пологовому відділенні   у Калинівській ЦРЛ. Жінка народила 9 квітня, нині перебуває ізольованою в окремій палаті. Обстежують на вірус і новонароджене маля. Зрозуміло, що тепер вагітні району не зможуть народжувати у цьому пологовому відділенні, закритому на карантин. Наступні два тижні їх відправлятимуть до Вінниці. Якщо трапляться вагітні з коронавірусною хворобою  – тоді до Вінницької клінічної центральної районної лікарні. А вагітних, які  були контактними з хворими  на Covid-19, а також тих, в кого підозрюють цю недугу  – до Вінницького пологового будинку №2. Здорові неконтактні жінки народжуватимуть в обласній лікарні ім. Пирогова.

Між тим з початку карантину у міському пологовому №2, де нагадаємо, виявили перший в області випадок Covid-19, вже звільнилось 15 працівників, деякі працівники перебувають у відпустці без збереження заробітної плати , чимало у щорічних оплачуваних відпустках. Усі вони попереджені  про можливість відкликання з відпустки.

Скільки доплатять лікарям і скільки коштує лікування?

13 квітня стало відомо, що гроші на доплату медикам «за коронавірус» уже перераховані в регіони. Як раніше повідомили у МОЗ, медичні працівники, зайняті лікуванням хворих з коронавірусом, уже за березень мають отримати зарплату у розмірі трьох посадових окладів. Між тим депутати Вінницької міськради під час  позачергової сесії 18 березня затвердили рішення, згідно з яким  у Вінниці медики, задіяні у протидії епідемії, отримають такі грошові доплати. Для лікарів – це п‘ять тисяч гривень, для медсестер – три тисячі, а для молодшого медичного персоналу – півтори тисячі гривень.

Про приблизну вартість лікування одного пацієнта з важким та середнім перебігом хвороби у Вінниці, розповіли  фахівці міського департаменту охорони здоров‘я. Приблизні розрахунки  були зроблені після одужання шести вінничан. Більше 90% медичних препаратів наявні у лікувальних закладах міста, і пацієнти отримують їх безкоштовно. У випадку середнього перебігу хвороби  використовується  медикаментів з грошей міського бюджету у сумі 18 тисяч гривень, коли перебіг хвороби важкий – 32 тисячі гривень. Але деякі препарати пацієнти мусять купувати самостійно. Це стосується сучасних противірусних препаратів  та антибіотиків 4-5 покоління.  Лікарні не мають права закуповувати ї за бюджетні гроші. Іноді вони надходять від благодійників чи волонтерів. Ті ж з пацієнтів, які мають легкий перебіг Covid-19 і лікуються вдома під час самоізоляції під  наглядом  сімейних лікарів, використовують препарати з власної аптечки.  

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені