За спалювання сухої трави – штрафи до 153 тис. грн.

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який посилює відповідальність за спалювання сухої рослинності в екосистемах України.

Закон, зокрема, збільшує штрафи за забруднення атмосферного повітря до 30 600 – 61 200 грн.

За знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу навколо населених пунктів, вздовж залізниць відтепер каратимуть штрафами від 91 800 до 153 тис. грн.

Розмір штрафів за порушення вимог пожежної безпеки в лісах збільшили до 1 530 – 15 300 грн.

За самовільне випалювання рослинності або її залишків штрафи збільшили до 3 060 – 21 420 грн.

За самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду штрафи збільшили до 6 120 – 30 600.

Нагадаємо, 4 квітня в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де регулярно виникають природні пожежі, було зафіксовано чергове загоряння. Наступного дня пожежа охопила 20 гектарів, підвищився радіаційний фон. Вогонь знищив частину «рудого лісу», 12 покинутих сіл і військове містечко Чорнобиль-2, підійшов до околиць Прип’яті і сховища радіоактивних відходів «Підлісний». Причиною загоряння вважають підпали трави, було затримано двох підозрюваних. 14 квітня пожежу вдалося взяти під контроль – завдяки дощу, який пройшов в районі лиха вночі. Відтоді в чорнобильській зоні більше немає осередків відкритого вогню, радіаційний фон в нормі.

Фото Volodymyr Shuvayev / AFP / Scanpix / LETA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені