5 нових симптомів коронавірусної інфекції виявили іспанські медики

У деяких пацієнтів виявили спричинений коронавірусом висип

У невеликому дослідженні, проведеному іспанськими лікарями, було названо п’ять видів висипки на тілі в пацієнтів з діагнозом Covid-19. Про це пише ВВС.

https://www.bbc.com/news/health-52493574

За словами медиків, висип найчастіше з’являвся у молодих людей і тривав кілька днів. Нерідко він проявлявся як червоні точки на тілі, схожі на вітряну віспу. Але дослідники були вкрай здивовані, коли відкрили так багато різновидів висипу в пацієнтів з Covid-19. Варто підкреслити, що висип на цю мить не входить до списку симптомів коронавірусу.

Так, було зафіксовано багато випадків так званого пальця Covid – цей висип з’являвся на пальцях ніг у пацієнтів з Covid-19, навіть якщо інших симптомів хвороби немає. Але керівник дослідження доктор Ігнасіо Гарсія-Доваль заявив, що найпоширенішою формою висипки при Covid-19 була макулопаппілярний висип, який піднімається над рівнем шкіри, що нерідко визначається на дотик. Має плоску або куполоподібну поверхню. Він найчастіше з’являвся на торсі пацієнтів.

“Дивно було бачити кілька різних висипань, і деякі з них доволі специфічні. Зазвичай висип проявляється після респіраторної прояви хвороби, тому цей симптом не підходить для діагностики Covid-19”, – говорить Гарсіа-Доваль.

Він підкреслив, що всі досліджувані пацієнти вже перебували в лікарні та мали респіраторні симптоми.

Рецензована стаття була опублікована в Британському журналі дерматології. Після цього всіх дерматологів Іспанії попросили поділитися подробицями про пацієнтів з Covid-19, у яких було виявлено висипку протягом останніх двох тижнів. Таких випадків було зафіксовано 375.

Також дослідники поділили коронавірусний висип на п’ять видів:

  • Асиметричне, схоже на обмороження ураження рук і ніг, яке також може свербіти або хворіти. Зазвичай висип зустрічається в більш молодих пацієнтів, триває в середньому 12 днів. Він виявляється на пізніх стадіях захворювання і пов’язаний з легкими випадками інфекції. Такий висип було виявлено в 19% випадків;
  • спалахи дрібних пухирців, часто сверблячих, які виявляються на тулубі та кінцівках. Такий висип найчастіше спостерігався в пацієнтів середнього віку, тривав близько 10 днів і проявлявся раніше за інші симптоми Covid-19. Було виявлено в 9% випадків;
  • рожеві або білі рельєфні ділянки на шкірі, схожі на кропив’яний висип і часто сверблячі. Переважно висип з’являвся на тілі, але іноді на долонях. Було діагностовано в 19% випадків;
  • макулопаппілярний висип – маленькі, плоскі й підняті червоні опуклості. Їх було виявлено в 47% випадків. Висип тривав близько 7 днів і проявлявся одночасно з іншими симптомами. Але зазвичай такий висип спостерігався в пацієнтів з більш тяжким перебігом хвороби;
  • ліведо (також відомий як некроз) – плямистий червоний або синій висип, у якого сітчастий малюнок. Він є ознакою поганого кровообігу і з’являвся в літніх пацієнтів з тяжким перебігом хвороби. Висип було діагностовано в 6% випадків.

“Актуальність цього дослідження полягає не стільки в тому, щоб допомогти людям самостійно діагностувати хворобу, а в тому, щоб допомогти нам глибше зрозуміти, як інфекція може впливати на людей”, – сказав президент Британської асоціації дерматологів доктор Рут Мерфі.

За словами доктора Майкла Геда з університету Саутгемптона, висип є добре відомим побічним ефектом багатьох вірусних інфекцій, включаючи пневмонію.

“При Covid-19 висип і виразки на шкірі було діагностовано в декількох відсотків госпіталізованих пацієнтів. Ми ще не знаємо ступеня зв’язку хвороби з висипом або точної причини, чому запалення виникають у деяких пацієнтів, але не в усіх”, – заявив Гед.

Американська академія дерматології також складає список шкірних симптомів Covid-19, діагностованих її членами.

фото зі сайту ВВС https://www.bbc.com/news/health-52493574

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені