Карантин – до 22 травня

Але з 11 травня почнуть діяти часткові пом’якшення

Про це 4 травня під час засідання Уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Для нас пом’якшення карантину не означає його повне зняття. Карантин буде продовжений до 22 травня. Далі будемо дивитися, як буде рухатися пандемія в світі, і як відбуватиметься коливання кривої захворюваності в Україні», – сказав посадовець.

За його словами, в державі спостерігається пік захворюваності, але ситуація є контрольованою. Тому з 11 травня починають знімати деякі обмеження.

«Ми багато спілкувалися з представниками бізнесу, розуміємо потреби і запити. Сьогодні скликали позачергове засідання, щоб прийняти відповідний проект постанови на прохання бізнесу, який аргументує, що до 11 травня їм треба мати впевненість в тому, що їх закладам дозволять відкритися. Треба закупити продукти, провести протиепідеміологічні заходи, провести записи людей (якщо говорити про салони краси)…», – зазначив прем’єр.

Пом’якшення, які планують зробити з 11 травня: відкриття парків, скверів, зон відпочинку, перукарень, манікюрних, педікюрних салонів, салонів краси – за певних умов щодо дотримання протиепідеміологічних заходів.

Дозволять роботу закладів громадського харчування «на виніс», роботу літних майданчиків, кафе і ресторанів, розташованих під відкритим небом у закладах, зареєстрованих як оператори потужності.

«Ми також говоримо про оптову і роздрібну торгівлю непродовольчими товарами, звісно, окрім зон розваг, фуд-кордів, кінотеатрів, дитячих зон у ТРЦ. Ведемо мову про дозвіл працювати при певних умовах закладам побутового обслуговування населення.

Музеї, бібліотеки, тренування в командних видах спорту для професійних команд – при певних умовах. Стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси, сервіси побутової техніки.

Всі ці речі сьогодні будуть прийняті, постанову опублікуємо. Тому бізнес буде чітко бачити, в яких сферах ми плануємо пом’якшення карантинних заходів з 11 травня», – прокоментував урядовець.

Фото Андрія Кікотя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені