Професору Подолинному – 80!

У перший день травня 80-річний ювілей відзначив літературознавець, письменник, педагог і громадський діяч Анатолій Подолинний – член Національних спілок журналістів, письменників та краєзнавців, Почесний краєзнавець України, автор численних досліджень та власних художніх збірок.

Анатолій Мусійович Подолинний народився в Шипинках Барського району. Закінчив Копайгородську школу та сільськогосподарський технікум у Молдові, нетривалий час працював у колгоспі, а згодом закінчив філологічний факультет Вінницького педінституту. Вчителював у Барському районі, а з 1976 по 2012 рік викладав на кафедрі української літератури у своїй альма-матер. Захистив дисертацію за творчістю Миколи Трублаїні, тривалий час керував студентською літстудією «Вітрила», виховав не одне покоління вчителів, поєднуючи викладацьку роботу з науковою.

«Подільські криниці: хрестоматія з літератури рідного краю», «З-над Божої ріки: Літературний біобібліографічний словник Вінниччини», «Вінниччина фольклорна: Довідник», «Тарас Шевченко і Вінниччина: іменний словник», «Тільки б голос твій чути… Українська мова у двадцятому сторіччі», «Сто поетів Вінниччини за сто років: антологія ХХ століття», «Стоголосся: поетична антологія Вінниччини ХХ ст.» – це лише частина великого творчого доробку Анатолія Подолинного. З-під його пера вийшли також поетичні збірки «Є така птиця», «Яблуко з Рахнівки», «Вікнина», «В нас дорога довга», «Зеленеє жито». А ще численні публікації в пресі, статті у словниках та енциклопедіях…

Відмінник освіти України, заслужений працівник культури, лауреат літературних премій ім. Михайла Коцюбинського, Євгена Гуцала, Дмитра Нитченка, Михайла Стельмаха, «Благовіст», «Кришталева вишня», нагороджений медаллю «Будівничий України» Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка… Все це про Анатолія Подолинного. Через карантинні обмеження ювіляр приймав цими днями вітання не у велелюдній залі, а переважно телефоном і через фейсбук-сторінку голови обласної письменницької організації Вадима Вітковського.

«Дорогий талановитий Анатолію Мусійовичу, письменнику і професоре! Щиро вітаю вас, видатного діяча науки і культури України! Ви – великий Українець, Шевченкознавець, фольклорист, краєзнавець, поет, журналіст, педагог. Ваше життєве подвижництво на ниві культури й науки – приклад синівського служіння матері-Україні, рідному Поділлю! Здоров’я вам, бадьорості духу, нових книжок! Ясних думок!», – так звернувся до Анатолія Подолинного професор-фольклорист Микола Дмитренко. У десятках подібних вітань від земляків, читачів, колег, колишніх студентів були слова вдячності, зичення наснаги і творчих сил. До щирих побажань на адресу Анатолія Мусійовича – нашого давнього дописувача і читача – приєднується також колектив «Вінниччини».

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені