63 спроможні (об’єднані) територіальні громади на Вінниччині – так визначив уряд. Хто незадоволений? – коментар експерта

6 травня Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Вінницької, Донецької, Черкаської та, з доопрацюванням, Чернівецької областей.

«Мешканці спроможних громад матимуть реальну можливість впливати на організацію свого життєвого простору. Уряд підтримав проекти, розроблені обласними держадміністраціями. Бо саме на місцях найкраще можуть врахувати всі особливості територій», – зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль – зазначено на фіційному сайті Уряду.

https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-zatverdiv-perspektivni-plani-shche-chotiroh-oblastej?fbclid=IwAR1uHPLrwB-2lU4SwBV_Vub2TCAVR0Ak0f5HZV4sEP0DSiD5DadmAg_9jPE

Проекти розпоряджень КМУ розроблено відповідними обласними державними адміністраціями спільно з Міністерством розвитку громад та територій України відповідно до чинного законодавства. Перспективні плани відповідають критеріям Методики формування спроможних територіальних громад та охоплюють всю територію областей.

Згідно з розпорядженнями, у Вінницькій області передбачено 63 спроможні (об’єднані) територіальні громади, у Донецькій – 66, у Черкаській – 67, у Чернівецькій – 52.

«Сьогодні затверджено ще чотири перспективні плани формування територій громад. Жителі цих областей мають реальну можливість впливати на організацію свого життєвого простору, розвиватись та отримувати якісні адміністративні та інші державні послуги», – прокоментував проекти розпоряджень Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Голова ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини» Андрій Кавунець на свій сторінці Facebook з цього приводу дав свій коментар:

«Отже, всього буде утворено 63 ОТГ.
11 існуючих ОТГ, які були утворені в рамках добровільного об’єднання, увійдуть до складу інших ОТГ (читайте – ліквідовані, причому цікаво що деякі ОТГ, до яких вони мають увійти – ще навіть не створені. І це, до речі, гарний шанс для керівників діючих ОТГ з досвідом поборотись за посаду голови нової ОТГ).
Незадоволених, звісно, буде достатньо багато. Зрозуміло, що задовільнити побажання всіх неможливо, але шкода в першу чергу ті ОТГ, які вже утворились (часто через супротив району, депутатів і т.д.), відповідають Методиці, мають непогані показники індексу спроможності – але все одно потрапили до списку тих, кого буде ліквідовано. Шкода, що не почули ні самі громади, ні Асоціації органів місцевого самоврядування, ні експертів…
Аналіз попередній, далі буде».

Кабінет Міністрів затвердив Перспективний план формування громад Вінниччини.Затверджено 63 ОТГ. Офіційного документу ще…

Опубліковано Andrii Kavunets Середа, 6 травня 2020 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені