Свіжі політичні призначення на Вінниччині. Чиї тіні за “новими” обличчями обласної влади?

Немирівська райдержадміністрація з новим головою, але знайомим обличчям – 30-річного Богдана Урбанського

Чи поміняє Зеленський губернатора на Вінниччині? Шанси Владислава Скальського залишитись на посаді й інші кандидатури цього тижня активно обговорюють у коридорах влади

Перший заступник голови Немирівської районної державної адміністрації Богдан Урбанський 18 травня почав переїжджати у новий кабінет. Його призначили головою РДА. Досить вдалий кар’єрний стрибок для 30-річного вінничанина.  До роботи в Немирівській райдержадміністрації з 2011 до 2014 року працював у прокуратурі Вінницького району, після закінчення Одеської юридичної академії. 

Богдан Урбанський – фото з його ФБ-сторінки
Богдан Урбанський у Немирівській райдержадміністрації за часів президенства Петра Порошенка. Фото з ФБ-сторінки Б. Урбанського

На сторінці Богдана Урбанського на Фейсбуці серед уподобаних сторінок є Володимир Гройсман, Петро Порошенко, політична партія «Європейська солідарність», МХП «Вінницька птахофабрика»… Сторінки діючого Президента, ані його Зе-команди, немає серед тих, хто «подобається». Власне, у самому Немирові здивовані новим призначенням Богдана Урбанського, адже на останніх виборах він активно агітував за Петра Порошенка. Зрозуміло, що тоді його посада це пояснювала. А от тепер…

https://www.facebook.com/profile.php?id=100019294595237

В облдержадміністрації карантин на політику не вплинув – навпаки. Все більше питань, які можуть стати офіційною причиною для звільнення. Неофіційно – зміна групи впливу. Хоч губернатор Владислав Скальський говорив про свою самостійність, а не слухняність, проте його так і не відмежували від команди Володимира Гройсмана. У своєму інтерв’ю газеті «Вінниччина» в листопаді Владислав Володимирович  розповідав, що «входив у коло людей, до яких Гройсман прислухався».

«Повинен бути пріоритет. Якщо місто й область будуть мати різні точки зору, і це буде виключно приватними амбіціями, тоді це буде погано. Шляхом економічної дискусії слід знаходити спільну точку співпраці. Я вважаю, що у мене є позиція нормального позитивного компромісу як з керівництвом міста, так і з колишнім Прем’єр-міністром… Я «за» реформи, які впроваджує команда Президента. Багато речей близькі мені особисто. Тобто я поділяю цю точку зору, і це нормально. У такому плані, так: я – ЗЕлений».

Губернатор тоді чітко відповів, що не очолить осередок партії «Слуга народу»: «Голови ОДА не братимуть участь у політичному процесі». Але в таке ніхто не повірить – восени місцеві вибори…

Борзова&Заболотна – корона влади із коронавірусом?

«Ти що йдеш в мери?» Ці питання сьогодні зранку по телефону від різних людей, мене, м’яко кажучи, здивували. Виявляється, у Вінниці проводять опитування: розносять людям анкети, де написані ім’я та прізвища «кандидатів» у мери міста і просять поставити «галочку». У список вписали моє ім’я та прізвище. Не знаю, хто робить цю «соціологію», але вже як отримаєте результат, то хоч скажіть кого там обрали))) А то виходить, «без меня, меня женили»)))» – це у понеділок, 18 травня, на Фейсбуці написала «слуга народу» – нардепка Ірина Борзова.

Під час карантину вона досить сміливо критикувала керівництво області. Депутатка регулярно була на Вінниччині. Реально допомагала чи більше піарилась? – питання дискусійне. Але 24 березня після телепрограми  «Право на владу», де медик з Калинівки сказала всій країні правду про спалах коронавірусу в їх лікарні, Ірина Борзова вирішила захищати медиків, «бо їм вже навіть погрожують звільненням».

«Ця ситуація в Калинівці – саме той один з випадків, коли департамент охорони здоров’я Вінницької області та ОДА #НеЧують, людей, лікарів та народних депутатів. Можливо, пані Людмило (Грабович), як керівник профільного департаменту послухаєте і таки зробите висновки? Адже важливіше це #Правда та робота над помилками, ніж постійні заяви «ми найкращі». Недавно ми з народними депутатами подали спільне звернення про скликання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації. Під час засідання Комітету намагались з’ясувати, що сталось у Калинівці, де захворіли понад 40 медпрацівників однієї районної лікарні. Але навіть тоді від нас «відмахнулись», не захотіли розбиратись. В цей же день через групи в соцмережах та регіональні ЗМІ департамент охорони здоров’я Вінницької області та ОДА повідомив: «Ми найкращі, і в нашій області найкраща стратегія боротьби з коронавірусом!», і про це всі повинні знати.

Ще три тижні тому в мене була зустріч з головою Вінницької ОДА та керівництвом департаменту охорони здоров’я, під час якої я піднімала питання щодо логістики госпіталізації пацієнтів з COVID-19, щодо забезпеченості інфекційних лікарень, мобільних бригад та бригад екстреної допомоги засобами індивідуального захисту. Також питала, чи не буде ризику, якщо до Калинівської лікарні звозити пацієнтів з COVID-19 зі усієї області? Адже інфекційне відділення лікарні, яке реконструюють майже 4 роки, досі на ремонті. Мені відповідали, що медики на перший час всім забезпечені, а лікарня в Калинівці готова. Проте, спілкуючись з людьми та лікарями, медпрацівники розповідали інше. Зокрема, розказали і свою версію, чому в Калинівській ЦРЛ виник спалах коронавірусу. Вони розповіли, що інфекційну лікарню для пацієнтів з COVID-19 зробили в одному з корпусів. Для цього звільнили весь триповерховий хірургічний корпус, а всі відділення перевели в інший корпус лікарні. Всі працівники з 8 відділень: медсестри, лікарі, санітарки були зібрані в одному корпусі на одному поверсі. Всі контактували між собою. При цьому у медичних працівників не було засобів медичного захисту…»
Згодом Ірина Борзова із заступницею голови ОДА Наталею Заболотною їздила у Жмеринську лікарню, а потім побувала й у Вінницькій районній лікарні, яка з 7 квітня перепрофільована в опорну лікарню по боротьбі з COVID-19. Вони з’ясували, чому медики не отримали надбавки, як нарахували людині 83 копійки зарплати і чи забезпечені лікарі засобами індивідуального захисту. «Лікарі, які працюють з хворими на коронавірус пацієнтами, можуть отримати більші надбавки, якщо обласна влада перегляне розподіл субвенції з державного бюджету. Адже в субвенції є 7 мільйонів на неіснуючий у Вінницькій області Центр громадського здоров’я. З цим потрібно розібратись».

Як і обіцяла. Приїхала до Вінницької ЦРЛ із заступницею голови Вінницької ОДА Наталею Заболотною , щоб з`ясувати про 83…

Опубліковано Ірина Борзова Народний депутат України Вівторок, 5 травня 2020 р.

А все це до того, що саме Ірину Борзову називають «впливовою» на кадрові рішення із Києва. Слід згадати й про те, що її чоловік – Сергій Борзов очолює Державне управління справами (і за Зеленського, і за Порошенка). Батько депутатки – Наум Боруля свого часу був “правою рукою” Олександра Маслякова у грі КВК і займав посаду гендиректора компанії “АМиК” (“Александр Масляков и компания”), тому знайомий із командою Володимира Зеленського ще з тих «веселих» часів.

Очевидно, що саме Ірина Наумівна на темі коронавірусу «збиває» Владислава Скальського, лобіюючи призначення Наталі Заболотної. Саме її називають ймовірною кандидаткою на посаду губернатора.

Навряд чи Наталя Михайлівна вам це прокоментує, – дипломатично відмовила помічниця заступниці голови ОДА.

Фото з ФБ-сторінки Наталі Заболотної. Чи призначать її головою ОДА – час покаже.
Її годинник іде за новим політичним часом 🙂

Час покаже. Як і те, хто сьогодні є представником Президента на Вінниччині. Бо якось ЗЕлених відтінків у обласному істеблішменті навесні стало більше. Чи не повигорають політичні окраси  за літо – до виборів у жовтні? 

Оксана ПУСТОВІТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені