Капсулу для інфікованих розробив вінничанин Єгор Лобузнов

Приватний підприємець з Вінниці давно займається виготовленням обладнання, зокрема промислового. До сфери його інтересів також входить сучасне мистецтво. Єгор особисто брав участь у гучних вінницьких перформансах. Має  досвід монтажу об’ємних інсталяцій для виставок та пробував себе у різних напрямках експериментальної творчості: відео-арті, графіці, живопису тощо.

Введення карантину в Україні відобразилося й на робочих буднях Єгора. Зменшення поточної роботи розширило горизонти його свідомості а ситуація, яка склалася в медицині, та випробування її новою недугою викликали бажання допомагати в межах своїх можливостей та знань.

Почав він з виготовлення захисних щитків для лікарів, а спілкування з волонтерами наштовхнуло на думку не обмежуватися вузькою спеціалізацією, а продовжувати розробки нових та вдосконалення вже існуючих на ринку «продуктів» щодо захисту медперсоналу та надання невідкладної допомоги хворим.

– Пошуки нових рішень привели мене до ідеї створити капсулу-бокс для хворих (з інфекційними хворобами або опіками), які б мінімізували контакт лікаря з пацієнтом. За кордоном такі бокси виготовляють вже давно, можливо, цим займається хтось і в Україні, але у Вінниці я точно першопроходець, – розповідає підприємець. – Знайшов креслення даної конструкції та одразу зметикував, як можу її вдосконалити, зокрема, що стосується роботи очисних фільтрів. Чомусь, навіть за кордоном, цьому не надають достатньої уваги. Розробники встановлюють на обладнання фільтри не того рівня захисту, який потребує конструкція, тож і безпека медиків та пацієнтів при цьому дуже сумнівна.

Деякі комплектуючі для боксу Єгор замовляє з Києва (там для його устаткування індивідуально виготовляють фільтри), деякі йому надсилають поштою з інших міст. Решту роботи чоловік робить самостійно на власному підприємстві. Декілька днів у нього пішло на креслення конструкції, далі Єгор закупив необхідні матеріали для її складання. Ще два тижні витратив на монтаж та внесення правок у будову самого боксу. Втім для того, щоб поставити виготовлення захисної капсуси на конвеєр, необхідно пройти довгий період сертифікації розробки.

Поточні потужності вінницького підприємця наразі здатні за тиждень виготовити мінімум п’ять захисних капсул. Орієнтовна вартість однієї капсули, за словами розробника, сягатиме 20 тис. грн.

– Хоча за нагальної потреби у використанні бокса, тобто, якщо «на кону» стоятиме життя пацієнта, думаю, ніхто не заперечуватиме, аби її взяти у роботу до проходження всіх сертифікаційних процедур, – висловив припущення Єгор. – Наразі працюю над вдосконаленням боксу для інфікованих, враховую всі побажання лікарів: усуваю недоліки та адаптую винахід до наших реалій.

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені