Про зміни заради розвитку

До річниці президентства Володимира Зеленського голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський теж презентував проміжний звіт про свою роботу за час перебування на посаді. Пресконференція на тему досягнень, проблем та планів області відбувалась на відкритому майданчику з дотриманням карантинних вимог.

– Вісім місяців тому, 250 днів уряд і Президент України доручили мені керувати Вінницькою областю, яка для мене є рідною, яка є найважливішою територією в моєму житті, – сказав голова ОДА на початку розмови з журналістами.

Головним викликом сьогодення Владислав Скальський назвав коронавірусну інфекцію.

– Створена в області стратегія протидії коронавірусу передбачала насамперед широке тестування громадян. Тому на початку мали порівняно велику кількість виявлених хворих. Було багато хвилювань, щодня треба було ухвалювати важкі непопулярні рішення щодо тих чи інших обмежень. Можна констатувати, що Вінницька область є однією з тих, в якій, по-перше, найменша кількість летальних випадків, а по-друге, ми вчасно виявляємо захворювання… Зараз ми відпрацьовуємо медиків, персонал критичної інфраструктури, щоб за умов коронавірусної інфекції, яка нікуди не поділася і буде нас супроводжувати протягом усього року, забезпечити ефективне функціонування області.

Керівник області розповів, що ліжка першої черги обласної госпітальної бази, визначеної для роботи з COVID-19, наразі завантажені на 26,5%.

– Що стосується надбавок медичним працівникам – у березні ми виплатили все, вже давно. Зараз працюємо над укладанням договорів по «ковідних пакетах» з Національною службою здоров’я України. Загалом від закладів області подано 61 заявку на укладання таких договорів, на сьогодні маємо 46 укладених, по деяких уже пішло перше фінансування, – поінформував Владислав Скальський, наголосивши, що нам усім треба «відновити повноцінне функціонування області в умовах виконання карантинних заходів».

Наступний блок розмови був присвячений проблемі доріг, адже для сталого економічного розвитку регіону вони відіграють одну з провідних ролей. В області понад 2 тис. км доріг державного значення і 7500 км місцевого. І в рамках президентської програми «Зшити Україну» необхідно відновлювати саме ті шляхи, якими йде максимальна кількість вантажопотоку.

– Цього року Служба автомобільних доріг має закінчити останніх 25 км 600 м транспортного коридору М-12, що входить до проєкту «Go Highway», який поєднує порти Чорного і Балтійського морів. Наступним є коридор М-21, в південному напрямку, від Вінниці до Могилева-Подільського. Служба автодоріг підготувала проєктно-кошторисну документацію і розпочала тендерні процедури по 4 ділянках, які вже подали на додаткове фінансування з Укравтодору.

В. Скальський також зазначив, що для Вінниччини важливими є територіальні дороги, їх у нас понад 900 км. Приклад – дорога, що з’єднує Умань та Ямпіль і має ділянки зі зруйнованим покриттям. Голова ОДА озвучив ідею, висловлену на нещодавній селекторній нараді за участі керівництва держави: органи місцевого самоврядування могли б інвестувати у створення вагових комплексів для контролю ваги вантажівок, у встановлення систем автоматичної фіксації порушень дорожнього руху і, відповідно, отримувати до своїх бюджетів частину зібраних штрафів.

Також у цьому році передбачено 4 проєкти капітального та 13 проєктів поточного середнього ремонту місцевих шляхів. Кілька з них уже завершуються. На сьогодні виконано 22% від річного плану таких ремонтів.

А Національна програма «Велике будівництво» охопила цьогоріч 5 шкіл, 5 дитсадків (з них 3 нових) та 5 об’єктів спортивної інфраструктури Вінниччини.

– В області традиційно високий рівень співфінансування органами місцевого самоврядування проектів Державного фонду регіонального розвитку. На жаль, деякі ОМС не змогли підтвердити свою готовність у повному обсязі співфінансувати всі проєкти, враховуючи певні втрати місцевих бюджетів, пов’язані з пандемією. Але загалом 29 проєктів у цьому році має бути реалізовано. Переважно вони розпочаті в минулі роки…

Владислав Скальський наголосив, що на майбутнє не варто розпорошувати ресурс на велику кількість об’єктів, не робити довгобудів. А серед пріоритетів назвав добудову кардіоцентру, реконструкцію 10 приймальних відділень у лікарнях тощо.

Щодо зведеного бюджету області, то голова ОДА констатував, що відсотки його виконання відносно відповідного періоду минулого року та відносно плану на поточний рік дещо вищі, ніж загалом по державі.

– Чому так? Вінницька область відома своїм агропромисловим профілем. І навіть під час карантину ми постійно працювали над тим, щоб посівна не зупинялась, забезпечували працівникам АПК необхідні умови для весняних робіт. Тому я впевнений, що область завдяки своєму агропромисловому профілю, харчовій переробці має гарні шанси на те, щоб виконати бюджет і забезпечити виконання всіх наших зобов’язань щодо бюджетних витрат.

Чимало уваги у своєму звіті керівник області приділив і затвердженому нещодавно урядом Перспективному планові формування громад області. За його словами, реформа децентралізації триває вже давно, за 5 років є певні напрацювання, проте доводиться констатувати, що абсолютна більшість території області не була охоплена об’єднаними громадами станом на початок цього року.

– Перспективний план включає в себе 63 ОТГ. А 11 об’єднаних громад, створених раніше, увійдуть до укрупнених ОТГ. Цей Перспективний план дивиться в майбутнє. А якщо казати про те, як «завжди було», то ми ніколи не були господарями на своїй землі, маємо безліч прикладів, коли землею – головним активом громади – користувались за безцінь. Важливо, щоб громада контролювала свою землю, формулювала свій розвиток. І саме зараз необхідно всім, хто згідно з Перспективним планом має об’єднатись, сідати за стіл і спільно напрацьовувати стратегію, спільно формулювати своє майбутнє, свою готовність до наближення послуг до членів громади, формулювати розвиток освіти, первинної ланки охорони здоров’я, формулювати сталість надання адмінпослуг і працювати, не шукаючи причин, чому ми хочемо повернутися до чогось, що було колись, – зазначив голова ОДА.

Відображено у звіті й потужні інвестиційні проєкти – початок робіт із побудови заводу спортивного обладнання від компанії «HEAD», заводу сонячних панелей від компанії «KNESS», потужного підприємства з переробки кукурудзи, створення «АгроІТ хабу» у співпраці з французьким регіоном Бургундія, Вінницького інноваційно-технологічного парку…

– Важливо, що в моєї команди є чітке розуміння, чіткий план розвитку цієї території. Ми знаємо основну проблематику, працюємо над нею. І головний підхід – це не косметичні, не поверхневі зміни, а справді серйозні структурні зміни для того, щоб зробити сталим цей розвиток у майбутньому. Ми націлені на комплексні докорінні зміни в області.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені