Це гордість Жмеринського краю

Наша розмова з начальником відділу освіти Жмеринської райдержадміністрації Інною Цимбал – про успіхи учасників учнівських олімпіад і конкурсів, про районну програму підтримки обдарованих дітей, а також про те, що сільська шкільна наука може бути не гіршою за міську.

– Щороку в кінці травня ми віншуємо наших переможців олімпіад, творчих та мистецьких конкурсів, спортивних змагань, конкурсів художньої самодіяльності, – розповідає Інна Цимбал. – Уже 10 років у нас в районі діє програма «Обдарованість», в її рамках влаштовуємо свято «Обдаровані діти – гордість Жмеринщини». Також відзначаємо учнів 3-4-х класів, серед яких проводимо інтелектуальні змагання «Всезнайко», що включають в себе потребу знання всіх шкільних дисциплін. Це своєрідний пошук обдарованих дітей серед молодших школярів. Цим конкурсом ми готуємо учнів до подальших змагань, адаптуємо до суперництва, допомагаємо бути впевненими на новій території, в незвичних умовах.

На жаль, на всеукраїнському рівні цього року олімпіади не проводились. Але більшість запланованого було зроблено, проведено районні та обласні змагання. А «Всезнайко» проведемо пізніше.

Цього року так само до районного бюджету закладено 100 тис. грн для вручення премій обдарованим дітям. Радилися, чи просто передати їм премії, чи перенести урочисте вручення на більш сприятливу дату. За згодою вчителів, директорів та батьків вирішили перенести урочистості. Бо більшість висловили думку, що важлива не стільки сама премія, а публічність, визнання. Адже хто хоча б раз побував на сцені під оплески 500 глядачів, захоче ще раз туди повернутися. Це для дітей буде своєрідним стимулом. І для вчителів теж важливо мати визнання серед колег. Також треба, щоб знали про успіхи сільських шкіл, щоб не думали, що сільська школа є неконкурентною…

Отже, освітянську галузь Жмеринського району можна привітати з черговим досягненням, яке вже стало традиційним. Сільські заклади загальної середньої освіти району (без врахування міста Жмеринки) здобули 15 призових місць в обласному етапі предметних олімпіад, обійшовши 20 районів і міст області.

За підсумками предметних учнівських олімпіад обласного рівня представники Жмеринського, Шаргородського районів та міста Ладижин здобули по 15 призових місць, Тульчинський район виборов 14 призових, Немирівський і Теплицький райони та м. Могилів-Подільський – по 13 призових місць…

За словами Інни Цимбал, цьогоріч, відповідно до положення, олімпіадами також були охоплені й учні шкіл об’єднаних територіальних громад, що діють в межах району: Северинівської ОТГ (Северинівська та Чернятинська школи) та Гніванської ОТГ (Демидівська та Могилівська школи).

– Із 15-и призових місць аж вісім – на рахунку Сербинівської школи (навчально-виховного комплексу), де директор Тетяна Павлівна Трач. І п’ять із них посіла наша талановита зірочка Анастасія Лукашенко. Здобувши перше місце в області з історії, разом зі своїм учителем Наталією Володимирівною Швець (учитель підготувала трьох переможців!) Настя планувала поборотися за першість серед 9-класників усієї України. Якби не пандемія та карантин… До речі, сьогодні Настя – стипендіат Кабінету Міністрів України.

Також два місця посіла Інна Кузьмінська, ще одне Наталя Левченко, обидві – десятикласниці цього НВК. До речі, і заклад, і його директор Тетяна Трач занесені на районну Дошку пошани. Пишаються усіма здобутками своїх учнів і вчителі Олена Анатоліївна Мовсесян, Лідія Степанівна Воронович, Надія Михайлівна Вітюк, Оксана Миколаївна Полякова та Людмила Миколаївна Михиринська.

Два других місця на рахунку Могилівської школи (керівник Алла Олександрівна Снігур), обидва їх виборола 11-класниця Мирослава Рипко (учителі Роман Сергійович Юкало та Світлана Миколаївна Гучок). Також два місця (2-е та 3-є) на рахунку Чернятинської школи (керівник Мовчан Лілія Анатоліївна): 11-класниця Аліна Грубчак (учитель Ірина Анатоліївна Ковтуцька) та 8-класниця Вероніка Качур (учитель Світлана Іванівна Власюк).

По одному призовому місцю на рахунку Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Жарук Людмила Василівна, учениця 8-го класу Марія Похолюк, учитель Інна Анатоліївна Янковська), Станіславчицької ЗОШ (директор Ганна Іванівна Півнюк, 11-класник Владислав Богачук, учитель Галина Леонідівна Лахман), Мартинівської ЗОШ (директор Іван Іванович Бевз, 9-класниця Євгенія Габрик, учитель Наталя Василівна Габрик).

– Цим досягненням наші учні та їхні наставники підтримали багаторічну традицію попередніх років – продемонстрували силу знань, яка культивується в освіті Жмеринського району, – продовжує Інна Володимирівна. – Бо учнівські олімпіади – то і є великий підсумок сукупної роботи галузі. Пишаюся, що вдалося скласти конкуренцію навіть тим, хто сильніший стартово, бо об’єднує або міські і сільські школи, або має у підпорядкуванні виключно міські, які іноді хибно суспільством визнані сильнішими… Схиляюся у пошані перед досвідом, наполегливістю, професійністю своїх колег, перед дорослою мудрістю учнів, яких навчаємо, щиро дякую батькам, які нас підтримують і вірять нам. Безперечно, ми поступилися дуже сильним обласним школам, іншим, на базі яких багаторічно функціонують навчальні заклади для обдарованих дітей, але за роки ми не зробили жодного кроку назад.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені