Село Грузьке піде до суду

За словами голови сільради Оксани Волчанської, спочатку жителі Грузького хотіли об’єднатися із селом Кіблич, яке за «чорновим» перспективним планом мало бути центром однієї з громад Гайсинського району. Але коли стало зрозуміло, що Кіблицької ОТГ не буде, Грузьке вирішило добровільно приєднатись до Гайсина. І в грудні 2019 р. це село, як і низка сусідніх, отримало звернення Гайсинської міськради з пропозицією об’єднатися.

– Ми скликали сесію, обговорили пропозицію і створили робочу групу для вивчення думки людей. У лист-опитування включили три варіанти відповідей: об’єднатися з Краснопілкою, з Гайсином, залишатися окремою громадою. 94 % мешканців висловилися за об’єднання з містом Гайсин, і лише 2 жителі села дали згоду на об’єднання з Краснопілкою. Тому депутати схвалили відповідне рішення, обрали своїх представників до робочої групи зі творенню Гайсинської ОТГ, разом з іншими возили документи до ОДА. Довго чекали відповіді. Дочекалися… Область, а згодом і Київ відмовили нам об’єднатися з Гайсином, натомість за перспективним планом віддають нас Краснопілці.

Краснопілка ще у 2016-му нас «сватала», проте вся громада була категорично проти. Немає у нас з нею нічого спільного, навіть дороги. А однією з головних умов творення ОТГ є наявність доріг із твердим покриттям між населеними пунктами однієї територіальної громади. Щоб добратися до Краснопілки, нам треба подолати 39 км, зокрема через іншу громаду – Теплицьку. А до Гайсина 25 км, що відповідає вимогам законодавства…

За словами Оксани Валентинівни, для жителів Грузького стало справжнім шоком, що їхня майже одностайна думка вперто ігнорується. У селі кажуть, що вже кілька років «б’ють в усі дзвони» про те, що хочуть бути з Гайсином, але їх ніхто не чує – ні обласна влада, ні нардеп, ні Кабмін та особисто міністр регіонального розвитку. Грузьчанці навіть влаштовували акцію протесту під ОДА, нове керівництво області обіцяло врахувати їхнє побажання при укладанні остаточного перспективного плану. Але…

– 2 червня робоча група щодо добровільного утворення Гайсинської ОТГ зібралась на чергове засідання. Але представників Грузького на нього не запросили, посилаючись на останній перспективний план. Ми все ж приїхали, хоча нам відмовили в реєстрації. Ми звернулися до членів групи з проханням дотриматися рішень сесій Гайсинської міської та нашої сільської рад про надання згоди на добровільне об’єднання, включити представників Грузького до спільної робочої групи та повернути нашу сільську раду до списку громад, що добровільно об’єднуються. Вислухали, посперечалися, а висловитися проти рішення облдержадміністрації та Кабміну, відстояти власну попередню думку, підтримати грузьчанців – не ризикнули.

Голова Грузької сільради переконана, що жителі села не погодяться з нав’язуваним рішенням, будуть і надалі боротися, підуть до суду, знову вирушать до Вінниці та до Києва.

– Йдучи на вибори, влада обіцяла прислухатися до людей, а насправді ігнорує їх, не чує думку простого народу. Вирішує сама без згоди, як нам жити, де жити, з ким жити. Це як проти волі наречених силоміць укласти шлюб і змушувати в ньому жити. Чому десь там у київських кабінетах вирішують за нас нашу долю?

Про те, що громаду Грузького «примусово тягнуть на налигачі по баюрах і бездоріжжю до Краснопілки», каже і керівник місцевого агропідприємства Іван Наляжний.

– Нам обіцяли добровільне об’єднання. Але де та добровільність? Нас заспокоюють: «Не переживайте, зробимо вам тверду дорогу». Але Краснопільська ОТГ існує вже 3 роки, проте вони досі не проклали дорогу від Краснопілки до Нараївки і до Скарженівки… У Грузькому 1700 га угідь, на постійній основі в сільському господарстві працює 75 осіб, у жнива більше сотні. Ще 32 людини зайняті у соціальній сфері. Кожному, хто хоче працювати, в селі робота знайдеться. До речі, у нас працюють також мешканці Кіблича, Огіївки, Миткова, Карабелівки. Господарство потужне. Може, через це комусь хочеться прибрати його до рук? – риторично запитує Іван Наляжний. – Але грузьчанці не погодяться, щоб хтось за їхніми спинами вирішував їхню долю. Спілкувався Юрій СЕГЕДА

Фото надані Оксаною ВОЛЧАНСЬКОЮ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені