Як потрапити на прийом до поліклініки «Пироговки»?

Це питання цікавить багатьох мешканців області, які вже кілька місяців не можуть потрапити на консультацію до фахівців через карантинні заходи. З 9 червня поліклінічне відділення відновило свою роботу, проте почали ширитися чутки, що для відвідувачів лікарні необхідним є попереднє обстеження на ковід. Чи так це насправді? За роз’ясненням ми звернулись до головного лікаря  КНП «ВОКЛ ім.М.І. Пирогова ВОР» Олександра Жупанова.

– Олександре Борисовичу, поясніть спочатку, чи потрібно пацієнтам, які хочуть звернутись на консультацію до поліклініки вашого закладу, мати  результати обстеження на ПРЛ або ІФА?

– Ні. Вони мають бути просто клінічно здоровими, без проявів респіраторних захворювань чи підвищеної температури. Звісно, при вході до лікарні їм виміряють температуру,  вхід тільки в масках та рукавичках. І лише за попереднього запису на визначений час і з попереднім направленням від лікаря!

– Яким чином можна здійснити цей запис?

– Нагадаю, що нині ведеться електронна медична карта амбулаторного хворого та електронна черга. Записатися можна онлайн самостійно, сімейним лікарем, лікарями лікувально-профілактичних  закладів області в профільні кабінети поліклініки через офіційний сайт ВОКЛ ім.М.І.Пирогова. А також за телефонами (0432) 53-13-83, 67-13-61. Запис на прийом здійснюється з 8.00 до 14.30. Або ж можна записатися безпосередньо в реєстратурі (тільки за наявності направлення!).

– Які ще документи слід при собі мати?

– Пацієнт повинен мати при собі паспорт або інший документ, що посвідчує його особу. Саме ж направлення (електронне або паперове) має бути інформативним, мати кутовий штамп  лікувального закладу та бути завірене печаткою лікувальної установи, яка направляє хворого, за особистим підписом лікаря (розбірливо), з печаткою, датою направлення.

– Якого напрямку фахівці продовжать консультувати хворих?

-Алерголог, гематолог, кардіолог, пульмонолог, офтальмолог, глаукоматолог, геріатрт, фоніатр, сурдолог, слухопротезист, абдомінальний хірург, торакальний хірург, судинний хірург, гастроентеролог, сексопатолог, уролог, нефролог, проктолог, ортопед-травматолог, гінеколог, ревматолог, профпатолог. Але прийом спеціалістів не проводиться за профілями: психіатра, невролога, нейрохірурга, нарколога, ендокринолога, онколога, інфекціоніста. Поліклініка працює з 8.00 до 16.18. Прийом спеціалістів з 8.30-15.06. Вихідні дні – субота, неділя, святкові дні.

– А які обстеження  мають пройти пацієнти, для яких передбачена планова госпіталізація?

-А ця категорія пацієнтів повинна мати при собі результати обстеження на ПРЛ або ІФА. Яким чином їх провести, слід обговорити або з сімейним лікарем, або з фахівцем вузького профілю, що надає таке направлення. Наша лікарня не працює з хворими на коронавірус, ми не можемо ризикувати здоров’ям сотень інших пацієнтів. Тому, щоб цього не сталося, щоб заклад не зачинили на вимушений карантин, і передбачена ця вимога. Наша лікарня і так у цих екстремальних умовах змушено не приймала на планове лікування (окрім відділення патології вагітності, гематології, опікового відділення). Всі інші профілі надавали допомогу в екстрених, невідкладних випадках. Госпіталізацію розпочали  нещодавно, і тому у нас на 700 ліжок нині трохи більше 300 пацієнтів. Звичайно, будемо проводити регулярне обстеження медичного персоналу. Приміром, абсолютно  всі співробітники поліклініки, які після більш як двомісячної перерви розпочали роботу, перед початком роботи пройшли аналізи методом ІФА. А взагалі з початку епідемії серед нашого персоналу було зафіксовано 6 випадків коронавірусу  (2 лікарі і 4 молодших медичних сестри) і 2 випадки – серед пацієнтів. Один з пацієнтів, який проходив процедуру гемодіалізу у сателітному відділенні в Могилеві-Подільському, на жаль, помер. Єдине відділення, яке два тижні змушено було на карантині – хірургічне.

Юлія РАЗАНОВА

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені