Фазани, перепілки та навіть павичі є у вінницьких лісівників

Лісівники Вінниччини – хороші господарі, які і ліси відмінно доглядають, і збільшують видову мисливську фауну, і самостійно заробляють додаткові кошти. Один із порівняно нових напрямків у роботі вінницьких лісівників – фазанорозведення.

Іллінецькі лісівники впевнено тримають пальму першості у фазанорозведенні серед держлісгоспів Вінниччини. Вони першими взялися за цю нелегку справу, і ось уже чотири роки впевнено, професійно та успішно цим займаються. На сьогодні у фазанарії, що знаходиться в Оратівському лісництві ДП «Іллінецький лісгосп», є вже 6 сучасних інкубаторів, також розширюють тут і асортимент видів, що тут вирощуються. Тож сьогодні, окрім фазана звичайного, розводять перепілку і є маточне поголів’я павича.

Цьогоріч в оратівському фазанарії з-під штучного тепла інкубаторів побачив світ уже другий виводок курчат фазана. Першу закладку, щоправда, зробили лише у двох інкубаторах, адже весна була затяжна і скупа на тепло, а це зменшує несучість курочок, розповів лісничий Оратівського лісництва Микола Бойко.

У середньому яйця фазана гріються в інкубаторі 24-28 днів. «Травневих» фазанят вилізло понад 300, вихід становить 75 % від закладених яєць. Другу закладку ще не порахували, курчатка лише вчора вилупились. До речі, працівниці фазанарію, коли бачать, що основна маса курчат уже вилізла, іноді допомагають тим, хто не може пробити шкаралупу яйця.

Догляд як за курчатами, так і за дорослими фазанами – справа непроста, потребує уважності та відповідальності. З цим завданням працівники фазанарію справляються. Минулого року не лише реалізовували «царського птаха», а й випускали їх у природне середовище.
А перепілку тут вирощують другий рік. Сьогодні нараховують 300 голів цьогорічного молодняка. Реалізовують дорослу особину за ціною 40 грн за голову. Зазвичай   населення купує перепілок заради того, щоб курочки неслися. Адже їхні яйця цінуються як смачний та дієтичний продукт харчування. Хоча догляд за цією птицею теж має бути ретельним.

А от розведення павичів – це завдання на перспективу. Наразі в лісництві є лише 5 птахів, які стануть маточним поголів’ям для розведення. Закупили цих екзотичних пернатих у Тростянці. Це дуже примхливий у догляді птах, самки починають нестися через три роки. Цього року у них стартує перший сезон несучості. Тож якщо все піде добре, іллінецькі лісівники реалізовуватимуть у майбутньому і павичів.

Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені