Юний умілець не марнує час за комп’ютером

Вчорашній семикласник Вінницької ЗОШ №32 Дмитрик Губарець здавна багато чим дивував і батьків, і всю рідню. Ще шестирічним зареєструвався у Facebook й особисто доволі якісно готував… безе. Вже тоді також старався повсюди допомагати своєму батькові, Сергію Олександровичу, який є майстром на всі руки. Цікаво, що з матірю Іриною Віталіївною вони були одногрупниками, разом закінчили Вінницький політехнічний університет, ставши інженерами в автомобільній галузі. Але обставини в країні склались так, що за фахом обом працювати не довелось, хоча отримані у виші знання й пригодились. Він опинився у кондитерській галузі, а вона – в оборонній.

– Що б я не робив, син завжди старався бути поруч й уважно придивлявся ще з дошкільного віку, – пригадує батько. – І дуже рано почав просити дозволити йому використовувати все складніші інструменти. На диво, дуже гарно одразу ж у нього виходило. Відріже шматок дошки – рівнесенько. Забє цвяха чи закрутить шурупа – також бездоганно. Згодом навіть попросив відрізати щось «болгаркою». Звичайно, я розповів, наскільки небезпечною вона є, провів детальний інструктаж, ми обидва надягнули захисні окуляри і обидва тримали інструмент у своїх руках. Дмитрик був безмежно радий. Добре, що Іра цього не бачила – вона б нам «врізала»! Мати є мати. А тому, хто стовідсотково не впевнений у дисциплінованості своєї дитини, повторювати мій вчинок категорично не раджу.

Сергій Олександрович родом з Бердичева Житомирської області, його дружина – з протилежного боку, з Іллінець. Від Вінниці добиратися майже однаково, але Дмитрик більше любить їздити в друге з цих міст, бо тут поруч з бабусею Світланою Борисівною мешкають інші родичі, які не лише не забороняють йому працювати з різними інструментами, а навпаки – «виступають замовниками».

Якось у його прабабусі Галини Дмитрівни потрібно було шпалери поклеїти. Навіть не всі дорослі це вміють, а хлопчик впорався настільки якісно, що й жодного стику не видно. Він же зробив у бабусиних сараях і погребі розводку електромережі. Приїхавши з Вінниці на вихідні й перевіривши, тато не мав зауважень і підключив струм. А ще в різні часи хвалив сина за якісно зроблену собачу буду, за припасований блок для того, аби з погреба легше було витягати вантажі, за почищені від листя ринви, за відремонтовані тумбочки, плінтуси, паркани… Він ніколи не сидить без роботи – завжди її шукає і знаходить.

– Дмитрик в Іллінцях під час канікул і вихідних так натренувався, – говорить батько, – що дома, у Вінниці, на подвірї взявся власноруч виготовити бесідку. Єдине, що мене попросив, це допомогти йому із закріпленням стовбурів, що слугують за основу. Решту – все робив сам. Затишною і надійною вийшла та бесідочка, залюбки користуємось нею, навіть гостей там приймаємо.

– У мене є два улюблені предмети – фізкультура і фізика, – зізнається хлопець. – Захоплююсь футболом, греко-римською боротьбою і велоспортом, уже вмію водити автомобіль, але щоб повноправно сісти за кермо, доведеться ще довгенько почекати. Що ж стосується фізики, то вона мені дає відповіді на всі запитання, як і що в господарстві треба робити. А ще я захоплююсь вирізанням та випалюванням на дереві.

У сімї Губарців є й молодший синочок – восьмирічний Матвійко. Цікавлюся в батька, чи наслідує він старшого братика.

– Не в усьому, – чую у відповідь, – він дещо інший, повільніший, але в нього – своє хобі. В бабусі охоче годує кроликів, може дуже довго спостерігати, як вони споживають принесені ним корми. Нині від багатьох батьків доводиться чути нарікання, що дітвора занадто захоплюється компютером. Я не скажу, що наші сини повністю позбавлені цього масового нездорового потягу, але обидва знають міру. Той з більшим задоволенням щось майструватиме, а той – кроликів годуватиме.

…Коли я фотографував Дмитрика, не дуже й звернув увагу, що за інструмент у нього в руках. А коли приглянувся вже до готового знімка, не міг второпати, що б то означало. Запитую в батька. Той у відповідь розсміявся:

– Це одна з неофіційних рацпропозицій нашого сина. У патрон шуруповерта він закручує окремі «йоршики» для чистки одягу, а інші – для чистки взуття. Цілком нормально виходить. Чистить дуже якісно.

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені