Анатолій Кушнір: «У мене є один роботодавець – громада міста Жмеринка…», або Розмова на паритетних засадах

Запланована на 11 червня 60 позачергова сесія сьомого скликання Жмеринської міськради була перенесена на тиждень. І причина цьому більш ніж вагома. Саме в цей день до Жмеринки прибули представники Національних дружин Вінниччини на зустріч з міським головою Анатолієм Кушнірем.

Вона пройшла у форматі конструктивного діалогу, під прицілом численних об’єктивів фотокамер і пильним наглядом працівників Національної Поліції України та Служби Безпеки України.

Як зазначає Інтернет-видання Жмеринка сіті, у ході спілкування голова громадського об’єднання «Нацдружин Вінниччини» Андрій Вербецький озвучив ціль приїзду до міста.

– Ми розуміємо, що є частина депутатів, які підтримують вас (ред. – Анатолія Кушніра), а частина – Юрія Світлака. Ми не шукаємо сторону, якій допомогти, а виступаємо виключно за інтереси громади і народу України. У нас є дві основні вимоги: зробити запит на проведення державного незалежного аудиту за всю останню каденцію складу міської ради, і друге: створити при Жмеринській міській раді дорадчий орган – Громадську раду, до складу якої увійдуть представники Національних дружин, молодь міста, студентський актив училища і коледжу, учасники АТО.

У свою чергу міський голова Анатолій Кушнір наголосив, що теж має бажання провести аудит, однак не хоче, щоб йому нав’язували свою волю: «У мене в самого є бажання проведення аудиту, бо я повернувся в місто через два роки і хочу перевірити, що відбувалося за цей час. Але попрошу вас не ставити мені вимоги і не нав’язувати мені свою волю. Мною не можуть керувати громадські організації та дорадчі органи. У мене є один роботодавець, перед яким я відповідаю – це громада міста Жмеринка, а ще Конституція України і закони України».

З іншого питання виступила депутат міської ради, начальник по роботі з депутатами і громадськими організаціями Ірина Попік, яка повідомила, що згідно з Постановою КМУ №966 від 3 листопада 2010 р. «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» при Жмеринській міській раді діє Громадська рада, склад якої оновлюється кожні два роки. До складу цього дорадчого органу входять представники різних громадських організацій та місцеві активісти. Останній раз склад ради оновлювався в лютому 2019 року.

Голова районної державної адміністрації Святослав Ніколайчук запропонував вирішення питань демократичним шляхом: «Громадська рада – це колегіальний орган, якщо буде їхня воля зібратися, вони своїм рішенням можуть прийняти рішення включити ваших представників до складу Громадської ради. Ви добре знаєте, що громадські ради мають певні повноваження, наприклад, вимагати звіти, робити запити на документи для різних експертиі т.д. Якщо говорити про аудит, то це може мати наслідки для усієї громади, бо під час процесів перевірки можливі арешти рахунків міської ради. У такій ситуації може постраждати громада міста, про яку ви дбаєте. Спільно з міським головою Анатолієм Кушніром ми, як представники держави та органу місцевого самоврядування, готові говорити про це і підтримуємо вас, але усе треба робити цивілізованим шляхом».

Згідно з законом міський голова не має впливу на рішення Громадської ради, тому після завершення карантину голові Громадської ради Людмилі Маєвській можуть запропонувати поставити на порядок денний питання про оновлення діючого складу Громадської ради. Якщо буде така воля усіх представників дорадчого органу, питання щодо поновлення складу ради новими представниками, у тому числі членами Національних дружин Вінниччини, можна буде розглядати у законній площині.

P.S. Коли цей матеріал уже «лежав» на газетній полосі, зі Жмеринки надійшло повідомлення про першу виробничу нараду Анатолія Кушніра із заступниками міського голови, начальниками управлінь та завідуючими відділами виконавчого комітету міськради. Цієї події тут, звісно, чекали всі працівники апарату з моменту повернення на посаду законно обраного керівника громади.

–  Я відчував, що кожен  по-своєму готувався до звіту про роботу,  – ексклюзивно повідомив по телефону пан Кушнір. – А щоб згладити напруженість моменту, перед початком зустрічі нагадав присутнім про службову етику і закликав до відкритого діалогу, розумного і чесного  спілкування. Наскільки нам це вдалося, можна судити з коментарів місцевих ЗМІ, які назвали нараду «гарячою». Не заглиблюючись в деталі, скажу, що вже направлено до прокуратури представлення на проведення службового розслідування діяльності першого заступника голови міськради Анатолія Білоуса і на період перевірки його відсторонено від виконання обов’язків…

За два минулих роки у діяльності апарату міськради і справді  відбулися зміни, які пов’язані із станом виконавчої дисципліни, використанням пального для службового транспорту, коштів на відрядження та заробітну плату. Ці та інші питання лягли в основу протокольного рішення апаратної наради, за наслідками якого  ще будемо вивчати й аналізувати ситуацію з відповідними висновками.

Віктор ЗЕЛЕНЮК

Фото Жмеринка сіті

м. Жмеринка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені