Дністер «погрожує» затопленнями

У Вінницькій області, в Ямпільському та Могилів-Подільському районах, внаслідок негоди підтопило людські господарства, а місцеві мешканці вже рахують збитки за втрачені врожаї.  Підтоплення почалися у зв’язку з підвищенням рівня води в  річці Дністер. Частково постраждали присадибні ділянки в селах Михайлівка, Велика Кісниця, Цекинівка та в Ямполі.

          – 27 червня, в результаті проходження високого дощового паводку на Дністрі і утриманні скидів із Дністровської ГЕС 2000 – 2050 м3/с, рівень води Дністра у створі поста Могилів-Подільський утримується на небезпечних позначках початкового затоплення ділянок прилеглих до русла річки. Незабаром він може досягнути небезпечних позначок затоплення об’єктів у районах міст Могилів-Подільський, Ямпіль та окремих населених пунктів у Вінницькій області, – розповіли начальник ДСНС Вінницької області Руслан Шевчук та мер Могилева-Подільського Петро Бровко під час робочої наради обласного оперативного штабу з ТЕБ та НС у Могилеві-Подільському.

            Нагадаємо, через сильні зливи в Карпатах та на Буковині критично піднявся рівень води у Дністрі. Оскільки Дністровська ГЕС готується аварійно скидати воду, міста Могилів-Подільський та Ямпіль опинилися під загрозою підтоплення. В ДСНС екстрено проінспектували ситуацію, що склалася, визначили головні ділянки, куди найперше потрібно спрямувати зусилля.

-У чотирьох місцях ми здійснемо укріплення зон підтоплення мішками з піском. Підприємство “Камелот” надає 7 т піску для формування стримуючих укріплень – це вже 80% успіху. Могилів отримає спецтехнікушвидкого реагування. Працюємо оперативно та злагоджено, – зазначив начальник ДСНС Вінницької області.

          За дорученням голови облдержадміністрації Сергія Борзова Руслан Шевчук залишився у Могилеві-Подільському для коригування дій відповідних служб. Крім того, створили гарячу лінію для оперативного реагування сил ДСНС. У роботі штабу надзвичайників також взяв участь представник служби НС Молдови (Сороки) Михайло Борщ, адже було вирішено координувати дії спільно з молдовською стороною (аби вчасно отримувати інформацію про підтоплення та забезпечити оперативне реагування сил).

            – Маємо постійну комунікацію з Новодністровською ГЕС щодо резервів водосховища та об’ємів скидів води. Головним завданням вважаємо –не допустити проявів паніки у містян, адже у них ще свіжі спогади про повінь дванадцятирічної давнини. Людей тримаємо в курсі актуальної інформації, всі служби працюють у режимі нон-стоп. Ми підготували необхідний продовольчий резерв, визначили місця для евакуації людей, – запевнив Петро Бровко.

          Голова ОДА Сергій Борзов на нараді підкреслив, що повінь 2008 року була слабшою за ту, яку прогнозують у найближчі кілька діб, та повідомив, що постраждалим територіям надаватиметься всебічна підтримка з боку обласних служб.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК за матеріалами Пресслужби ДСНС у Вінницькій області 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені