У Калинівці мітингували: вимагали збереження райцентру

27-го червня в Калинівці на площі перед районним будинком культури відбувся мітинг. Люди не лише мітингували та стояли з плакатами, а й збирали підписи, щоб зберегти адміністративний центр майбутнього району саме в Калинівці.

Нагадаємо, що на позачерговому засіданні уряду 12 червня  було ухвалено зміни в межах адміністративно-територіальної реформи. Мінрегіон розробив та оприлюднив проєкт, згідно з яким в межах цієї реформи у Вінницькій області мають утворити 5 районів замість теперішніх 27. За планом область поділять на Вінницький, Гайсинський, Могилів-Подільський, Тульчинський та Хмільницький райони.

Теперішні Калинівський і  Козятинський мають увійти до складу  Хмільницького району із райцентром у Хмільнику. І це аж ніяк не додає зручностей ні в Козятині, ні в Калинівці – цьому не сприяє географічне розташування Хмільника. Ситуація викликала обурення як у  мешканців Козятинського, так і Калинівського районів.  Громадяни останнього не змовчали і висловили своє невдоволення публічним протестом. Більшість була в масках, у руках люди тримали плакати «Тільки Калинівка – район» «Чому нас не запитали?» і т. д.

Перед мітингуючими виступили голова районної ради Василь Поліщук та голова райдержадміністрації Олександр Дмитрук. Вони повідомили, що депутатський актив, громадські активісти та представники районної влади вже почали активно обстоювати інтереси громади, щоб райцентром залишилась саме Калинівка. Триває збір підписів, окремі активісти поїхали за цим у села. 

«Ми робимо все, що в наших силах. Районна рада на сесії ухвалила низку звернень до Прем’єр-міністра України, до Голови Верховної Ради, до голови Вінницької облдержадміністрації з обґрунтуванням, чому Калинівка має стати центром району. Цю ініціативу районної ради підтримали територіальні громади району. Остаточне рішення про центри районів ухвалюватиме Верховна Рада. Враховуючи це, районна рада адресувала низку звернень голові комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, головам та співголовам депутатських фракцій та груп, окремим народним депутатам. Ми також працюємо з Козятинським районом, з окремими сільськими радами і колективами»,  – пояснив присутнім Василь Поліщук.

 Фото з сайту Калинівської районної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені