Ячмінь ще нічого, а от пшениця…

Обмолотом озимого ячменю розпочалися вчора жнива у ФГ «Вищеольчедаєвське». Першу загінку проклав молодий комбайнер Олександр Баланчук, вслід за ним пішли збиральні агрегати Ігоря Шевцова, Валерія Райчука та Володимира Житнюка.

– Це одне з віддалених наших полів, тому завчасно подбали про ремонт доріг у межах села Обухів та грейдування польових шляхів, якими будуть їздити завантажені зерном машини, – розповідає  керівник господарства Руслан Дмитрук. –  Тут ми сконцентрували весь наявний технічний потенціал з тим, щоб за три дні звільнити від врожаю 104-гектарну площу. Загалом же, до збирання у нас є 390 гектарів озимого ячменю, 900 гектарів озимої пшениці та по двісті й сто гектарів відповідно озимого ріпаку і ярого ячменю. Вид на озимий ячмінь непоганий. Сподіваюся, що зберемо не менше п’ятдесяти центнерів з гектара, а от озима пшениця цьогоріч не дасть тієї віддачі, на яку розраховували. Вся причина у складних погодних умовах. Весняні заморозки найбільше шкоди завдали саме пшениці. І що тільки ми не робили – і підживлювали, і проводили захист рослин, та до цього часу вона продовжує випадати – висихає прямо на корені. Планували намолочувати по шістдесят центнерів, але якщо зберемо по тридцять, то це буде добре…

За кожним збиральним агрегатом у господарстві закріплено по дві автомашини, на одній з них працює Володимир Райчук, батько якого, Валерій Федорович, у цьому сезоні проводить свої тридцять п’яті жнива. Син теж комбайнер і готовий будь-якої хвилини підмінити тата за штурвалом комбайна.

У ФГ «Вищеольчедаєвське» вчасно підготували до жнив і вагове господарство, зернотік та складські приміщення. Доставлене сюди збіжжя планують доводити до належних параметрів зберігання із застосуванням потужних й ефективних зерносушарок, а «тилові» служби подбали про належну організацію харчування жниварів.

Разом з ними постійно в полі знаходиться досвідчений агроном, заступник голови фермерського господарства В’ячеслав Сулима.

Віктор Зеленюк

Мурованокуриловецький район

На знімку: В’ячеслав Сулима, Валерій Райчук та Руслан Дмитрук. Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені