Саморобне «крапельне зрошування»

7 червня минулого року наша газета опублікувала кореспонденцію «Ферма… десятирічного Тимура», повідавши про цікаву і надзвичайно працьовиту сім’ю Рябошапків з села Красненьке. Особливо приємно дивували Тимур та кількома роками старша сестричка Віолетта, дружно взявши на себе всі клопоти про сотні голів птиці, про кроликів і телятко, про окремі грядки картоплі, квасолі, цибулі, часнику, кавунів, динь… Притому хлопчик уже не перший рік самостійно купує посадковий матеріал на сільському базарі і навіть їздить за курчатами та водоплавною птицею на інкубаторну станцію в Іллінці.

Звідкіля такий трудовий порив? За приклад молодшим дітям служить 25-річний брат В’ячеслав, який є офіцером правоохоронних органів, а в дитинстві також сумлінно допомагав в усьому батькам. Нині ж ця допомога тим паче необхідна, бо матері, Галині Олександрівні, робили складні хірургічні операції, і всі діти цілком розуміють ситуацію.

Що стосується господаря, Григорія Андрійовича, то він тривалий час працював бригадиром у місцевому саду, хоча не так давно й змінив місце роботи. Мені неодноразово доводилось бачити його майстер-класи з обрізання дерев. Це щось неймовірне! Наскільки швидко, настільки ж якісно. А головне – влучні й доступні пояснення кожної своєї дії. Ніякий Інтернет так не розкаже й не покаже. Кожне опрацьоване ним деревце – як з підручника. Тому й запрошують нашого героя поділитись багатим досвідом не лише в інших селах, а й в сусідніх районах.

Розповів мені Григорій Рябошапко ще одну цікаву річ. Це нині часто дощить, а попередніми роками траплялися й місячні засухи, які відчутно позначалися на кількості і якості врожаю фруктів. Так зване крапельне зрошування можливе лише у промислових масштабах, або на садибах грошовитих людей. Тому Григорій Андрійович придумав і випробував саморобне «крапельне зрошування», яке можна застосувати в кожному обійсті.

Нині в побуті використовується чимало пластмасових каністр. Вимивши їх, чоловік зробив у них тонесенькі проколи, заповнив водою і поставив під стовбуром. За потреби отвір можна дещо розширити. Періодично рідину доливає, вона до коріння потрапляє постійно.

Микола КАВУН

Іллінецький район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені