Сонячний годинник, міні-ливарня та козацька люлька…

Виставкою знахідок артефактів XVI – початку XX ст.  завершилося п’ятиденне археологічне дослідження мурів давнього Барського замку, яке проходило на території нинішнього міського парку відпочинку. Незважаючи на складні погодні умови, методом шурфування в чотирьох окремих місцях, фахівці «Науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України» «добралися» до основи фундаменту і дійшли висновку, що в тих частинах він зберігся практично в початковому стані.

– Такий попередній підсумок роботи археологів дає нам підстави для глибокого аналізу ситуації та розробки перспективного плану реконструкції замку і створення в подальшому історико-культурного заповідника, –  зазначає кандидат історичних наук, доцент Олексій Бакалець. – Ми бачимо, що значна частина фортеці знаходиться в землі під шаром наносного грунту і побутового сміття. Про це свідчить майже сотня знайдених старожитніх предметів та їх фрагментів – керамічного посуду, кахлів, цегли, зброї, монет того часу.

– Та найбільш оригінальними і цікавими виявилися знахідки двох фрагментів кам’яних плит сонячного годинника з вибитими на них римськими цифрами, – додав керівник ініціативної групи з відродження барського замку Ігор Лозінський. – А ще були відкопані міні-ливарня, в якій відливали кулі для мушкетів, козацька глиняна люлька та сервізна ложка з вигравіруваною на ній лілією.    

Для місцевих краєзнавців, істориків і представників ЗМІ в Барській міській раді було організовано виставку знахідок археологічної розвідки. Після чого керівник групи дослідників Павло Нечитайло передав їх директору районного історичного музею Наталії Гаєвській. 

Віктор Зеленюк

м. Бар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені