Енергетики «капітулювали»…

Ще донедавна мешканці кількох вулиць мікрорайону «Підлісний», що в обласному центрі, страждали від перепадів електричного струму в електромережі. Відтак, вели постійну «війну» з міськими енергетиками: «бомбардували» їх різноманітними скаргами, петиціями та зверненнями. А одного разу після того, як світла вчергове не стало взагалі, то навіть ходили у «психічну атаку»: гуртом пікетували тамтешню трансформаторну підстанцію, вимагаючи від керівництва обленерго та міських електромереж врешті-решт навести лад.

Нова трансформаторна підстанція

Територія, про яку йдеться, розташована поблизу центрального міського цвинтаря, неподалік лісу. Колись це було «за містом», але Вінниця розросталась, і після війни там почали давати мешканцям ділянки під забудову. Не повірите, але за словами старожилів, люди власним коштом встановлювали електроопори, тягнули дроти, прокладали водогони та каналізацію, ремонтували дорожнє покриття. До речі, там є вулиці, куди ці блага цивілізації (маю на увазі водогін, каналізацію та асфальт) з’явились зовсім недавно – кілька років тому. Та й то на умовах співфінансування з міською радою – 50 на 50.

Але електрику в 50-60-ті роки минулого століття тамтешні мешканці «робили» в першу чергу… «Звісно, в перші роки і навіть десятиліття все було більш-менш нічого – струму «вистачало» на всіх. Але пізніше, коли в кожному помешканні почали з’являтись спочатку телевізори, пральні машини і праски, а пізніше комп’ютери, музичні центри, електрообігрівачі, бойлери, кондиціонери й морозильні камери, то електрики стало аж геть «мало». У результаті в мережах спостерігався постійний перепад напруги. Такі, знаєте, стрибки: то більше, то менше, але ніколи – скільки потрібно. А інколи електрика на кілька годин зникала взагалі. Це страшенно нервувало й дратувало людей, тим більше, що переважна більшість з них справно сплачує всі комунальні послуги.

Але це ще півбіди: річ у тім, що сучасна побутова техніка розрахована на певний рівень напруги. Тож через проблеми в мережах почала капризувати: не вмикатись, зупинятись посеред роботи, або й взагалі псуватись і виходити з ладу. Звісно, обурені мешканці почали засипати скаргами міських енергетиків. Ті приїжджали, вимірювали напругу в мережах, хитали головами, погоджувались, підтакували, що «дійсно, не вистачає» – і їхали. Так тривало аж до осені 2016 року, коли після чергового «аварійного відключення» жителі кількох найбільш проблемних вулиць стихійно взяли в облогу одну-єдину на весь куток трансформаторну підстанцію і заявили, що не розійдуться, допоки проблему не буде вирішено. Прості роботяги-електрики, котрим перегородили в’їзди-виїзди з підприємства, відразу взялись кудись телефонувати і з кимось домовлятись. Так що вже через годину-півтори до людей завітав один із керівників міських електромереж. Він дуже спокійно розповів, що проблема керівництву МЕМу відома. Відтак, потрібно удосконалювати обладнання і споруджувати ще один трансформатор, але все це коштує неабияких грошей. Тож задля вирішення питання необхідно звертатись на адресу керівництва «Вінницяобленерго».

Відтоді для очільниці комітету мікрорайону «Підлісний» Людмили Дмитрівни Лазаренко розпочалась чотирирічна боротьба за нову трансформаторну підстанцію. В хід пішли листи, звернення, скарги, неодноразові походи на особисті прийоми до різнокаліберних чиновників – і все це крім основної роботи головою комітету. Аж дивно, звідки у цієї, вже далеко не молодої жінки стільки енергії для боротьби з бюрократичною  машиною, щоб повернути ситуацію на користь громади. Але сталось – кілька днів тому на околиці мікрорайону з’явилась спеціальна техніка, і діловиті ремонтники почали замінювати старі та укріплювати вже існуючі опори. А потім підйомним краном встановили на бетонні блоки ще й нову трансформаторну підстанцію закритого типу потужністю 10 КВт. Звісно, поки що вона не працює, оскільки необхідно все підключити й налагодити, але все це справа недовга. Головне, що незабаром буде вирішено багаторічне й болюче питання для мешканців аж п’яти вулиць.

І наостанок: кажуть, що кожна проблема має своє ім’я та прізвище. Але варто поіменно знати й тих, хто ці проблеми долає заради мешканців всієї громади.

Олег КРИВОНІС

На фото: Голова комітету мікрорайону «Підлісний» Людмила Лазаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені