«Зареєструвати авто? Без проблем!..»

У ЦНАПі Калинівської міської ради, який наразі надає 145 послуг, опанували ще один вид сервісу. Його можна було б назвати «транспортним», оскільки пов’язаний він із оформленням водійських документів та реєстрацією нових транспортних засобів, зокрема автомобілів, мотоциклів та причепів. При цьому звертатись можуть не лише мешканці Калинівської міської ОТГ чи Калинівського району, а й усієї Вінницької області і навіть України. Такою «універсальністю» наразі не може похвалитись жоден Центр надання адміністративних послуг в країні, окрім тих, що розташовані у великих містах.

Перший і поки що єдиний ЦНАП на весь Калинівський район було відкрито з ініціативи Калинівської міської ради два роки тому. Оскільки власного приміщення на той час ЦНАП не мав, то міська рада орендувала перший поверх будинку районної ради. Однак навіть у «приймах» Центр набув неабиякої популярності не лише у мешканців Калинівської міської ОТГ, а й всього району.

– Це ж дуже зручно, прийти до нас і в рекордно короткий термін отримати ID-картку чи закордонний паспорт, зареєструвати право власності на майно чи місце власного проживання, одержати витяг із Держгеокадастру  про земельну ділянку, оформити документи на отримання соціальної допомоги, – каже начальник ЦНАПу Калинівської міської ради Олена Низькоклон. – Для прикладу, впродовж першої половини нинішнього року ми надали майже 2 тисячі послуг. При цьому роботу не припиняли навіть в умовах карантину. Працювали у масках, а коли потрібно було кого проконсультувати, то виходили з відвідувачами надвір.

– Загалом надаємо 145 послуг, – продовжує Олена Михайлівна. – Але час на місці не стоїть. Тому працівники нашого ЦНАПу за підтримки міської ради та Регіонального сервісного центру МВС України у Вінницькій області опанували ще одну, додаткову, сто сорок шосту послугу. Сюди входить обмін посвідчення водія, видача водійських посвідчень замість викрадених чи втрачених, державна реєстрація нових транспортних засобів, перереєстрація транспортних засобів у зв’язку із зміною адреси чи прізвища власника та перереєстрація через встановлення газобалонного устаткування.

При цьому ми надаємо ліцензійні послуги, і до нас можуть звертатись не лише мешканці Калинівської міської ОТГ чи Калинівського району, а й усієї Вінницької області і навіть України.

– У нас на 19 тисяч населення у власності перебуває в межах 22 тисяч транспортних засобів, – зазначає голова Калинівської міської ОТГ Анатолій Шамалюк. – І всім, аби якось залагодити транспортні питання, потрібно було їхати або до Вінниці, або до Хмільника. Тому створення при місцевому ЦНАПі реєстраційно-сервісного центру, який би займався винятково цими проблемами, стало життєвою необхідністю. Тим більше, що ми вже маємо довід створення у Калинівці ЦНАПу взагалі. Пам’ятаю, як люди, по року-півтора стояли в черзі, аби зареєструвати майно чи отримати витяг з Держгеокадастру. А з’явився ЦНАП – і черг не стало. Так і тут. Новий сервісний центр вже близько трьох тижнів працює у тестовому режимі. За цей час його працівники зареєстрували більше двадцяти одиниць транспортних засобів і причепів та видали більше 80-ти посвідчень водія.

До речі, розташований новостворений підрозділ у капітально відремонтованому двоповерховому приміщенні колишньої фабрики з пошиття та ремонту взуття. Ремонт тривав близько двох років, а разом із придбанням професійного устаткування та меблів бюджету громади все обійшлось у суму понад два мільйони 800 тисяч гривень.

Відтак, привітати працівників ЦНАПу із офіційним відкриттям реєстраційного сервісного центру завітав голова Калинівської міської ОТГ Анатолій Шамалюк разом із начальником Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС України у Вінницькій області Віталієм Каспруком.

Вони поздоровили працівників Калинівського ЦНАПу із ще одним досягненням у їхньому професійному житті, а також вручили номерні знаки до новопридбаного мотоцикла «Пантера» мешканці села Іванів Катерині Кулик. Як з’ясувалось, дівчина тут вдруге. Перший раз вона завітала сюди, аби занести документи, і вдруге – забрати номерні знаки. Як перший, так і другий візит обійшовся в мінімум часу та зусиль.

– Наш найголовніший пріоритет – це орієнтованість на клієнтів, – зазначив Віталій Каспрук. – Тому все маємо робити для того, аби люди були задоволеними. Тож відкриття при Калинівському ЦНАПі такого сервісного центру – це дуже важливий крок. Зараз ми працюємо над тим, аби у кожному ЦНАПі Вінниччини надавались такі ж послуги. Головне, аби громадяни не долали великі відстані, не стояли у чергах, а спокійно і легко вирішували свої проблеми на місцях. Тим більше, що подібними новаціями може похвалитись лише місто Вінниця.

Олег КРИВОНІС

Калинівська міська ОТГ

Анатолій Шамалюк та Віталій Каспрук під час церемонії відкриття сервісного центру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені