Часткове безробіття: як держава підтримує малий і середній бізнес під час пандемії

Карантинні заходи, які поставили «на паузу» чимало галузей, сфер виробництва та послуг, підвели до критичної межі багато підприємців, які забезпечували зайнятістю не лише себе, а й виступали у ролі роботодавців. Не одна тисяча з них змогла уникнути банкрутства тільки завдяки урядовій програмі, яка передбачає виплати з часткового безробіття. Якщо бути точними, то вже 5768 роботодавців Вінниччини звернулись до центрів зайнятості області для отримання допомоги з часткового безробіття. Завдяки цьому під час пандемії COVID-19 збережено майже 9744 робочих місця.

– Урядова програма з підтримки малого та середнього бізнесу, який в період карантину постраждав через непередбачувані обставини, є досить дієвою. Адже на сьогодні на Вінниччині збережені майже 8000 робочих місць. Наразі до центрів зайнятості області по допомогу з часткового безробіття звертається найбільше фізичних осіб-підприємців з м. Вінниці, Гайсинського, Жмеринського, Могилів-Подільського, Теплицького, Шаргородського, Ямпільського районів. Для реалізації цієї програми на Вінниччині уряд виділив 85 млн. грн, з яких 51 млн 941 тис. грн вже профінансовані, – повідомила нам директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська.

Роботодавці Вінниччини продовжують звертатися до центрів зайнятості області щодо отримання допомоги з часткового безробіття.

Примітно, що фінансову допомогу отримають і ті ФОПи, які не мають найманих працівників. Робочою групою обласного центру зайнятості вже прийнято 5098 позитивних рішень щодо отримання допомоги з часткового безробіття для 9744 осіб, в тому числі серед них 4734 фізичних особи – підприємці, які не мають найманих працівників.

Про свій досвід співпраці зі службою зайнятості розповіла підприємець Інна Балацька. Вперше вона звернулась сюди у 2015 році в пошуках роботи ще зовсім юною, з невеликим досвідом бухгалтера та спеціальністю економічна кібернетика. Перебуваючи на обліку у Липовецькому районному центрі зайнятості, безробітна ризикнула змінити своє життя і присвятити себе улюбленій справі. Вона захоплювалась флористичним дизайном, багато років створювала неповторні композиції, тому вирішила ризикнути і започаткувати власну справу.

Підприємець-початківець написала бізнес-план, який погодила комісія з питань виплати допомоги із безробіття одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності. Так з 2016 року Інна зареєструвалась приватним підприємцем з роздрібної торгівлі квітами, рослинами, насінням, добривами.

Спочатку для продажу квітів орендувала куточок у Вінницькому універмазі, але впевненість у своїх силах та творчий потенціал не давали спокою: прийняла рішення розширюватися. Для цього створила свій онлайн-шоурум: для зручності клієнтів букет доставляють до місця замовлення, ще й безкоштовно. Пропонують в шоурумі й інші послуги: зокрема дизайнерське оформлення весілля живими квітами, декорації квітковими композиціями для зйомок та фотопроєктів тощо. З’явилося стале коло постійних клієнтів, яке щоразу розширювалося.

Однак… Однак пандемія коронавірусу та введення в Україні обмежувальних карантинних заходів позбавило бізнес-леді можливості займатись улюбленою справою та змусило зупинити діяльність. Кому вручати квіти, коли люди обмежили будь-яке спілкування, а про бенкети, урочистості та інші тріумфальні святкування взагалі забули на кілька місяців?

– Випадково під час перегляду новин я почула інформацію про фінансову підтримку підприємцям у разі зупинення діяльності, – пригадує І.Балацька. – І не стала гаяти часу – одразу звернулась до служби зайнятості.

Цього разу пані Балацька звернулась до Липовецької районної філії Вінницького обласного центру зайнятості для отримання допомоги з часткового безробіття вже як роботодавець.

– Саме вчасне звернення до фахівців служби зайнятості стало для мене вирішальним. Перший раз – допомогли відкрити власну справу, вдруге – надали фінансову підтримку у скрутний для ведення бізнесу час, за що їм безмежно вдячна, – коментує успішна жінка. – А важкі часи та труднощі минають, тому згодом все налагодиться і увійде у звичне русло.

Юлія РАЗАНОВА

Як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу з часткового безробіття.

– Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.

– Далі – підготуйте необхідний пакет документів:

*заява на отримання допомоги в довільній формі;

*копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;

*довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;

*відомості до Додатку 2 Порядку.

– Оригінали документів подайте до центру зайнятості. Як це можна зробити? В один із зручних для вас способів – або поштою, або ж через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.

– Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, наші спеціалісти повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

– Рішення щодо надання допомоги приймає обласний центр зайнятості або Київський міський центр зайнятості.

– Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

– Нагадуємо: допомога з часткового безробіття не оподатковується. Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.

– Допомога надається на період зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені