Електронна трудова книжка, липневий перерахунок та автопризначення пенсії за віком

Про нові електронні сервіси Пенсійного фонду України розповіла під час прес-брифінгу начальниця Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака.

Про електронні трудові книжки

Нагадаємо, що в поточному році Пенсійний фонд України створив новий сервіс на порталі електронних послуг – «Електронна трудова книжка». Перш за все, це зручний сервіс для громадян, адже він дає змогу дізнаватися детальну інформацію про свою трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески.

Серед його додаткових переваг можна перерахувати неможливість втратити чи не отримати після звільнення; доступ до даних у будь-який час через вебпортал Пенсійного фонду України;

– Внести дані про трудову діяльність у вигляді сканованих копій трудової книжки, засвідчених кваліфікованим електронним підписом, можуть як роботодавці, так і застраховані особи через кабінет страхувальника або особистий кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду України, – розповіла під час брифінгу Олена Корчака. – Після оцифрування трудової книжки роботодавець і надалі буде здійснювати облік трудових відносин в електронному режимі.

Дедалі більше людей віддають перевагу сучасним формам документообігу. Нині до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надійшло вже 2332 скан-копії для оформлення електронних трудових книжок.

Примітно, що послуга є безкоштовною, як і будь-яка послуга, що надається через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Автопризначення пенсії за віком

Ще одним сервісом Пенсійного фонду України є автоматичне призначення пенсії за віком – нова послуга стала доступною з 1 липня завдяки роботі вебпорталу електронних послуг Фонду.

Відтепер користувач, який не є пенсіонером, може надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно без особистого звернення до Пенсійного фонду. Система передбачає зворотній зв’язок за результатами опрацювання звернення. Інформацію щодо опрацювання звернення спеціалістами Фонду можна переглядати у вкладці «Мої повідомлення».

Пенсія буде призначена автоматично після досягнення пенсійного віку з урахуванням всіх наявних у Пенсійному фонді даних. Заявник отримає повідомлення про автоматичне нарахування йому пенсії, дату початку виплат і її розмір.

– Вже сьогодні для призначення пенсій в автоматичному режимі жителями Вінниччини до Головного управління подано 148 анкет-заяв. На підставі поданих заяв пенсії в автоматичному режимі призначено 63 особам, в тому числі 41 – в липні. Опрацьовано 15 анкет на автопризначення пенсій від осіб, термін призначення пенсії в яких настає в 2021 році, – конкретизувала Олена Сергіївна.

Про липневий перерахунок пенсій

Питання, яке цікавить пенсіонерів чи не найбільше. Оскільки з 1 липня 2020 року вчергове підвищено прожитковий мінімум (для осіб, які втратили працездатність, його визначено на рівні 1712,00 грн) було здійснено і масовий перерахунок пенсій.

– З 1 липня мінімальна пенсія за віком для непрацюючих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж (жінки – 30, чоловіки – 35 років, до 01.10.2011 жінки – 20, чоловіки – 25 років), становить 1712,00 грн. Для осіб, пенсія яких перевищує зазначений розмір прожиткового мінімуму, перераховано доплату за понаднормовий стаж, – пояснила начальниця Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

За її словами, зміна соціального стандарту вплинула на розміри мінімальних пенсійних виплат:

•       по інвалідності (100% прожиткового мінімуму) та у зв’язку із втратою годувальника відповідно до Закону 1058 (100, 120, 150% прожиткового мінімуму залежно від кількості утриманців, на яких призначено пенсію);

•       шахтарям (3 прожиткових мінімуми);

•       особам з інвалідністю внаслідок війни і учасникам бойових дій (165, 360, 525, 650% прожиткового мінімуму) та ліквідаторам з інвалідністю внаслідок ЧАЕС (225, 255, 285% прожиткового мінімуму);

•       у зв’язку з втратою годувальника із числа військовослужбовців (2 прожиткових мінімуми);

•       особам з інвалідністю, стосовно яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, та особам з інвалідністю із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (від 100 до 180% прожиткового мінімуму);

підвищення:

•       учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни (25, 30, 40, 50% прожиткового мінімуму);

•       членам сімей ветеранів війни (10, 15% прожиткового мінімуму);

•       жертвам нацистських переслідувань та членам їхніх сімей (10, 15, 25, 30, 40, 50% прожиткового мінімуму).

Також збільшились:

•       пенсії за особливі заслуги перед Україною (20-40% прожиткового мінімуму);

•       розмір максимальної пенсійної виплати (10 прожиткових мінімумів);

•       державна соціальна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни (15-100%);

•       надбавки і підвищення до пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму, зокрема надбавка до пенсії почесному донору України, яка з 01.07.2020 становитиме 211,80 грн.

Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені