В Іллінцях – захоплення, у Липовці – розчарування…

Упродовж одного дня голова облдержадміністрації Сергій Борзов провів виїзний прийом громадян у трьох центрально-східних районах області – Оратівському, Іллінецькому, Липовецькому. Крім того, побував у них на окремих об’єктах. Так, в Оратові у супроводі голови райдержадміністрації Олега Чугункіна, селищного голови Ігоря Барського та посадовців обласного рівня, включно з керівниками силових структур, він ознайомився з ходом капітального ремонту одного з приміщень місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яке включено до п’ятнадцяти об’єктів у рамках Національної програми «Велике будівництво» на Вінниччині. Очільник області був приємно здивований: виділені на ремонт бюджетні кошти тут настільки раціонально використовували, що зуміли якісно виконати ширший обсяг робіт, ніж планувалося. На жаль, у нашій державі за подібних ситуацій вміють такі кошти «роздерибанити».

Оратів

У той же час, як показав цей виїзний прийом, на території району відбувається «дерибан» іншого покрою – землі. З болем говорив про ці проблеми голова райдержадміністрації, якого підтримали всі сільські голови. На їх переконання, досі в країні панують запроваджені в часи «януковицької мафії» порядки. А це означає, що місцева влада не має жодних повноважень, аби нарешті зупинити роздачу землі територіальними підрозділами Держгеокадастру невідомо кому. Притому тутешнім людям вона дістається надто рідко – на відміну від загадкових чужинців з правами пільговиків, від яких зазвичай враз потрапляє в одні спритні руки. Сергій Сергійович озвучив сумний висновок, що поки місцевим органам влади повернуть право розпоряджатися родючою тутешньою землею, то вже й не буде чим розпоряджатися.

А ось на виїзному прийомі в Іллінцях обговорювалось ширше коло проблем. Йшлося, зокрема, про все зростаючі апетити керівництва Христинівської дистанції Одеської залізниці, які, посилаючись на збитковість станції Сорока, все більше проблем намагаються розв’язувати за рахунок ТОВ «Мірошник» та інших партнерів у районі. На жаль, виконання ними умов залізничників ще не гарантує в майбутньому безперебійної доставки вантажів, що ставить під загрозу існування зернообробного підприємства. Загалом у рамках домовленостей іллінчани зобов’язались замінити 690 шпал, при тому 500 з них припадає на долю «Мірошника». Його керівники просили голову облдержадміністрації допомогти з гарантіями збереження залізниці в районі.

Низку актуальних проблем порушила і начальник фінансового управління райдержадміністрації, депутат районної ради Валентина Тарасова. Зокрема, основні бюджетоутворюючі платники податків перебувають на території двох об’єднаних територіальних громад, а районний бюджет формують лише вісім сільрад, що не ввійшли до тих громад. За таких умов незабезпеченість коштами на зарплату та енергоносії складає 5,3 мільйона гривень. Притому левову частку тих коштів «ковтає» котельня райлікарні, котра перебуває на балансі обласної ради. Передача її на баланс ЦРЛ дозволила б переобладнати на енергозберігаючу і забезпечити економне витрачання бюджетних коштів. Також Валентина Петрівна порушила питання надання райлікарні, яка обслуговує жителів не лише свого, а й, значною мірою, сусідніх районів, статусу опорної.

В Іллінцях високий гість залишився задоволеним ознайомленням з ходом капремонту та благоустрою території НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназії № 2» Іллінецької міської ради та з роботою місцевого сміттєсортувального підприємства, де налагоджено випуск якісної плитки з побутових відходів. Поруч посаджено гарний сад і навіть облаштовано невеличкі ферми свиней, овець, кіз, качок… Міський голова Володимир Ящук пояснив: щоб привчати діток змалку сортувати сміття, їм сюди влаштовують екскурсії, і той живий куточок посилює позитивні враження.

А ось враження самого Сергія Борзова після відвідин загальноосвітньої школи № 2 у Липовці були протилежними. Некошене футбольне поле, замкнений на ланцюг сучасний спортмайданчик, на деяких спорудах обвалені карнизи, далеко не скрізь прибране сміття.

Якщо повертатись до відвідин Оратова, то голова облдержадміністрації там цікавився рівнем співпраці між різними гілками влади. Він дізнався, що між керівництвом райдержадміністрації та селищної ради вона плідна, конструктивна. А ось у керівництва районної ради з ними зовсім інші стосунки, від чого район багато втрачає.

Липовець

Що ж стосується Липівця, то виявилося, що кожен з трьох владних центрів – райдержадміністрація, районна рада, міська рада – сам по собі. І просвітку в налагодженні стосунків жодного. Бо навіть під час виїзного прийому між керівниками району та міста раз по раз виникали бурхливі суперечки. З притаманним йому гумором Сергій Сергійович наголосив, що не марно приїхав до Липівця, бо йому вперше вдалося посадити за один стіл, наприклад, голову райдержадміністрації і міського голову.

А різнопланових проблем у районі виявилось з надлишком. Зокрема, місцеві фермери розповідали жахливі історії, коли на них нападали із застосуванням зброї, а потім ще й стараються зробити винними. Невже печальні 90-ті роки сюди вже повернулися?

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені