Дитсадки і ризики

Минулого тижня біля приміщення Іллінецької міської ради група матерів вимагала відновлення роботи тутешніх дитсадочків, закритих на карантин у зв’язку із загрозою коронавірусу. Відбулися перемовини з міським головою Володимиром Ящуком. Він наголосив, що розуміє складність ситуації для молодих батьків, яким доводиться шукати, куди б у робочий час прилаштовувати дітей. Але, на його думку, відкриття таких закладів ще більше ускладнить ситуацію. Бо шанси інфікувати через них малечу і її оточення великі, тому невдовзі з боку цих же людей може постати інше запитання: куди дивилася влада, хіба вона не знала, що це надто ризиковано? Втім, рішення про відкриття кожного окремого садочка прийматиметься відповідною комісією лише за умов дотримання всіх встановлених вимог.

Після того матері і навіть бабусі телефонували до корпункту «Вінниччини». Зміст звернення такий: якщо садочки не працюють, то чому відкрито в самому центрі міста дитячий атракціон «Лабіринт», куди приходять не лише іллінчани, а й привозять діток з інших населених пунктів?

Наступного ж ранку направляюсь туди. Працівниця, яка представилась Наталією, саме готувала атракціон до відкриття, прибираючи в ньому. Підприємець Борис Бондарєв перебував у відрядженні, тому Наталія покликала до розмови його дружину Юлію.

– Кожну кульку, кожен м’ячик ваша працівниця, очевидно, не перетирає. Та й протягом робочого дня для прибирання навряд чи робить перерви…

– Ви гляньте, скільки діток на відкритих ігрових майданчиках загального користування по всій країні – хіба там хтось щось протирає й дезінфікує? А ми це робимо! Та й законодавства не порушуємо – дивіться, ще у травні дозволено відновлення нашої роботи. Я сама виховую троє діток й усвідомлюю, наскільки важливо вберегти їх. Наявність «Лабіринту» в центрі міста нікого з батьків ні до чого не зобов’язує: хто не боїться – користується нашими послугами, хто боїться – не користується. Тому зв’язувати в один вузол питання роботи нашого «Лабіринту» і дитсадків не варто. Це різні речі.

Які ж рішення прийме комісія по дитсадках, час покаже. Бо нині вимоги до них доволі жорсткі.

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені