Коронавірус: два спалахи в медичних установах

Станом на ранок 21 липня на Вінниччині зареєстровано 2330 випадків SARS-CoV-2 (+ 13 за добу, з них двоє – медичні працівники). Хоча тиждень, що минув, демонстрував значно вищі щодобові прирости: +46, +27, +38… Цифри не давали надії на швидке вщухання епідемії та послаблення карантинних заходів. Серед всього загалу одужали 1773особи, у т. ч. 156 дітей. На стаціонарному лікуванні продовжують перебувати 95 осіб, з них семеро – діти. На жаль, збільшилася кількість летальних випадків – маємо 43 жертви з початку епідемії. Найстаршою пацієнткою, що померла від ускладнень важкої хвороби, стала 94-річна вінничанка, яка поступила в МКЛ 1 відразу в реанімаційне відділення у вкрай важкому стані.

Одразу два масових спалахи коронавірусної інфекції зареєстрували минулого тижня на Вінниччині. Спочатку – у Вінницькому регіональному центрі серцево-судинної патології. Згідно з повідомленням, COVID-19 виявили у 9 медичних працівників (1 лікар, 6 медичних сестер та 2 санітари) та 6 пацієнтів. Майже одночасно зафіксували спалах COVID-19 і в Тиврівському обласному будинку-інтернаті для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку – хворобу виявили у 14 осіб. Спочатку недугу виявили у санітарки, яка тиждень перебувала вдома, мала симптоми та самостійно звернулась до сімейного лікаря. Після цього було проведено повне обстеження усіх працівників та підопічних закладу.

Для вінницького Центру матері та дитини придбали ІФА-аналізатор. Тепер породіллям чи матусям з малечею не доведеться звертатися в інші лабораторії за дослідженнями. За допомогою цього апарату виявляють антитіла до коронавірусу, завдяки чому можна дізнатися, чи перехворіла людина в минулому на COVID-19, і чи не інфікована вона зараз. Результат відомий за три години. Тестуватимуть пацієнтів, які потребують госпіталізації, та самих медиків.

Нагадаємо, що у США успішно протестували вакцину проти коронавірусу. Первинні результати показали, що вакцина працює ефективно. На першому етапі препарат давали обмеженій кількості здорових людей. Нині випробування перейшли на другий етап, тепер починаються розширені клінічні випробування, у тому числі на пацієнтах різних вікових груп та з вадами здоров’я. Під час третьої фази планується охопити тисячі добровольців, що дасть змогу точніше визначити ефективність і безпечність нового препарату. За результатами останнього етапу вирішать, чи починати масовий випуск вакцини.

Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені