«Тоді був адреналін, а тепер – хвилювання…» Юним рятівникам із Станіславчика вручили подяки МОН

По гарячих слідах надзвичайної події, що сталася 3 липня на ставу «річка Мурафа» села Станіславчик, оперативно відреагувало Міністерство освіти і науки України. За представленням начальника управління освіти Жмеринської райдержадміністрації Інни Цимбал, юним місцевим сміливцям, які врятували 36-річну жінку, було вручено подяки відомства. 

Церемонія нагородження відбулася  16 липня. До Києва приїхали винуватці торжества Олександр Кириченко і Богдан Войтович разом з мамами Ольгою Федорівною і Людмилою Василівною та Дмитро Дячук з дідусем Андрієм Васильовичем.

Під час вручення відзнак т. в. о. Міністра Сергій Шкарлет висловив своє захоплення вчинком хлопців та подякував батькам і вчителям за виховання небайдужості, сміливості та вміння правильно реагувати на екстремальну ситуацію. При цьому він зазначив, що «юнаки, які здійснили такий вчинок, попри небезпеку для власного життя – приклад для наслідування. МОН звернулось до Президента України з клопотанням щодо нагородження їх медаллю «За врятоване життя».

– Тоді на ставу був адреналін, а тепер – хвилювання, – сказав кореспонденту «Вінниччини» після повернення додому Олександр Кириченко. – Мені вже зателефонувала староста групи Софія Ковтуняк і від імені керівництва факультету міжнародних відносин Хмельницького національного університету, де я навчаюся, передала, що вони пишаються моїм вчинком… Хоча сам не вважаю, що зробив щось надзвичайне – так мусила в тій ситуації поступити кожна смілива, впевнена у своїх силах людина…

– У мене залишились найкращі враження від зустрічі з паном Шкарлетом, – додала мама Саші Ольга Федорівна, вчителька англійської мови школи-ліцею міста Жмеринка. – Нас гарно зустріли організатори заходу, а сама процедура спілкування у невимушеній обстановці тривала не більше двадцяти хвилин. Я завдячую Господу Богу, що все так закінчилося, бо того дня під вечір я бачила, як промчала попри нашу хату в напрямку ставу «швидка». Душа була не на місці, поки син не прийшов додому. Коли він стримано розповів про факт врятування землячки, аж тоді відлягло від серця… А загалом, я горджуся мужнім вчинком сина та його надійних друзів.

Віктор Зеленюк

Жмеринський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені