44-річний міст поруч з кар’єром, але не ремонтувався

Найпомітнішим об’єктом на автошляху Торків (Тульчинський район) – Брацлав – Ситківці – Леухи – ст. Монастирище (Черкаська область) є понад двохсотметрової протяжності міст через Південний Буг, що з’єднує дві частини Немирівського району в самісінькій вершині Ладижинського водосховища. За своїм значенням це сполучення відчутно поступається найважливішому, що перетинає Вінниччину із Стрия до Знам’янки, тобто з північного заходу на південний схід. Але за потреби проїжджати нашу область з південного заходу на північний схід доволі часто й без того другорядного сполучення не обійтися.

Роблячи 1976 року перші кроки в журналістиці, я побував на щойно спорудженому в історичному місці (переправа важливого поштового тракту) згаданому мосту. Не думалось тоді, що його ремонту доведеться очікувати довгих 44 роки, коли і на проїжджій, і на пішохідній частинах вистачатиме дір. До того ж, поруч з ним діяв один із гранітних кар’єрів, від вибухів у якому попередніми десятиліттями часом тріскалися хати в навколишніх селах. А міст, як бачимо, вистояв.

Нарешті держава спромоглася на майже 38 мільйонів гривень, розпочавши капітальний ремонт того об’єкта. Підрядники замінять на нові монолітні залізобетонні плити проїжджої частини та перехідні. На черзі – нові шафові стінки, герметичні деформаційні шви з металевим обрамленням, гідроізоляційні мембрани, асфальтобетонне покриття, перильне та бар’єрне огородження, водовідведення з мосту і підходів тощо – всього по десяти серйозних позиціях. Роботи мають бути повністю виконані до цьогорічного листопада.

Микола КАВУН

Немирівський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені