Які «банди» непокоять вахнівських депутатів?

Відомий своїми патріотичними настроями депутат обласної ради Володимир Барцьось здавна проявляє інтерес до багатої історії Вахнівки. Зокрема, до розгрому між цим селом і Брицьким сторіччя тому більшовицького продзагону козаками й повстанцями під проводом юної отаманші Марусі. Ще позаминулого року пан Володимир ініціював проведення у місцевій загальноосвітній школі зустрічі з відомими істориками й краєзнавцями Костянтином Завальнюком й Олександром Роговим, які є авторами окремих книг, що вийшли про Олександру Соколовську (справжнє ім’я отаманші). Отже, гості мали що розповісти всім зацікавленим. Були на тій зустрічі і представники місцевої влади, які, здавалось, з розумінням поставились до необхідності вшанувати встановленням відповідного знака пам’ять борців проти грабіжників-більшовиків. Депутат у цьому гарантував підтримку і вже зробив конкретні кроки…

Але нещодавно Володимир Барцьось оприлюднив отриману ним з Вахнівки відповідь, яку наведемо повністю:

«Шановний Володимир Володимирович!

Виконком Вахнівської сільської ради повідомляє про те, що депутатське звернення від 20.12.2019 року за № 213/2019 щодо виділення земельної ділянки для спорудження пам’ятного знака «Борцям за волю України» було розглянуто на черговій 29 сесії Вахнівської сільської ради 7 скликання 04 лютого 2020 року.

Депутати не дали згоду на виділення земельної ділянки для спорудження пам’ятного знака «Борцям за волю України».

Також на сході села 21 лютого 2020 року було обговорено дане Звернення, але питання не було підтримане громадою.

З повагою, сільський голова Г.Ф.Нагорна».

Про причини таких рішень можна лише здогадуватись. Тому телефоную в ту сільраду. Оскільки там відповіли, що Ганни Федотівни на місці немає, розмовляю із секретарем Валентиною Шевчук.

  • Коли розглядали це питання на сесії, – сказала вона, – депутати говорили, що чули від батьків і старожилів про всякі банди. Всяке вони чули і про отаманшу Марусю. Тому вирішили не поспішати із виділенням землі, а глибше все вивчити. Отак і на сільському сході вирішили. Це ще не остаточне рішення, а сільського голову вже «громлять» в Інтернеті. І чому саме нашу Вахнівку вибрали для того знака?

Як тут не згадати, що впродовж усіх років після битви між Вахнівкою і Брицьким пам’ятник загиблим місцевим продзагонівцям здіймався над їх могилою в центрі Липівця біля школи №1. А заїжджих переважно башкирів з почестями похоронили у Вінниці. Принесена на кривавих багнетах з Росії в Україну радянська влада не могла інакше ставитись до тих, хто справді по-бандитськи відбирав у нашого селянина вирощене ним продовольство. Але та влада бандитами називала тих, хто перешкоджав комуністичним розбійним нападам і грабунку трударів-українців. Очевидно, ці ганебні штампи засіли не лише у мізках вчорашніх ідеологів, а й дивним чином передалися куди молодшим народним обранцям.

Хто може більше знати про отаманшу Марусю, ніж Завальнюк і Роговий? Тобто науковець, кандидат історичних наук і відомий навіть за межами України практик-дослідник. А спогади старожилів – річ не завжди надійна. Один з таких ще зовсім недавно розповідав мені, наприклад, що Сталін був дуже позитивною людиною, що він виграв війну і т. д. Тим часом кожна більш-менш освічена людина твердо знає, що це був один з найжорстокіших катів в історії людства. Як наслідок тих катувань, «почищена» й очолена ним армія практично без зупинок опинилась аж під Москвою й на Волзі. Слово честі, коли я ще четвертокласником початкової школи дивився на карти найбільшого в світі СРСР і порівняно невеликої Німеччини, мене це дуже дивувало…

Що ж стосується України, то хто більше Сталіна наробив зла нашій державі? Хіба що Ленін, нацькувавши комуністичні банди відбирати наше вугілля, наш хліб, а головне – нашу волю. Нині оскаженілим послідовником їх обох є горезвісний Путін, і нам тут аж ніяк не можна розслаблятися. Як і політично блудити!

Село Вахнівка має чи не єдиний солідний музей в районі. Але яке пуття з того, якщо тут за сотню років після чергового загарбання нас Росією та майже за три десятиліття після здобуття Незалежності патріотів продовжують плутати з бандитами?

          Микола КАВУН

Липовецький район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені