«П’янкий» липень

З початку місяця патрульні Національної поліції у Вінницькій області виявили 177 горе-водіїв у стані алкогольного сп’яніння, про що повідомляється на сайті відомства.

Як іще боротися з цим лихом наразі невідомо, адже приборкати його поки що не можуть ні суворе кримінальне покарання у разі спричинення травм і загибелі випадкових людей, ані не менш сувора адміністративна відповідальність у вигляді позбавлення прав керування на тривалі терміни й високі штрафи. Зокрема, кермування транспортним засобом «під мухою», відповідно до ст. 130 КУпАП тягне за собою таку відповідальність:

ч. 1 (вперше протягом року) – штраф 10 200 грн та позбавлення права керування автомобілем на 1 рік;

ч. 2 (вдруге протягом року) – штраф 20 400 грн та позбавлення права керування автомобілем на 3 роки;

ч. 3 (втретє протягом року) – штраф 40 800 грн та позбавлення права керування автомобілем на 10 років.

Незважаючи на це, пияцтво за кермом не припиняється. Мабуть спрацьовує  одвічне «Може пронесе». Багатьох «не проносить», бо їх ловлять і карають. Скільки таких було – можна порахувати. А як порахувати тих, «кого пронесло», хто якимсь дивом не врізався в іншу автівку чи дерево, не збив насмерть людину. Таких, що не попалися з першого разу, теж не менше, а може й більше. Безкарність породжує рецидив. Виникає запитання: а чому дається можливість виникнення другого і навіть третього випадку? Чи не було б краще для суспільства, щоб таке покарання відбувалось раз і на завжди уже під час першого випадку – позбавленням прав на довічно з виплатою 100 тис. штрафу. Це було б непоганим уроком для інших пияків на колесах.

Юрій ЧОРНИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені