Епідемія коронавірусу на Вінниччині: частина районів – у «жовтій» зоні

Станом 4 серпня 2020 року на території Вінницької області зареєстровано 2848 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі у 244 дітей. За останню добу інфекцію вперше виявлено у 33 осіб і не  зафіксовано летальних випадків. Проте тиждень, що минув з входу газети, збільшив кількість смертей від ускладнень COVID-19 до 55.

Два дні тому померло одразу троє чоловіків:  79-річний чоловік з Тростянецького району, який поступив у Тростянецьку ЦРЛ у вкрай важкому стані з полісегментарною пневмонією ; 62-річний чоловік  з Теплицького району; чоловік 1954 р. н. з Бершадського району. Одразу три  летальних випадки було зареєстровано і 29 липня, по одному – 1 серпня і 30 липня.

На сьогодні хворіє 674 особи, з них  57 дітей., а на стаціонарному лікуванні перебувають  167 людей, у тому числі 2 дітей. Продовжують хворіти 103 медичних працівників, за останню добу захворіли 4 медики.

За інформацією департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА,  завантаження ліжок хворими  на COVID-19 в 9 опорних лікарнях І хвилі становить 43, 3%. Найбільше завантажені  МКЛ№1 і Тростянецька ЦРЛ (66,7%) та Могилів-Подільська ОЛІЛ (60,0%). До речі , 31 липня у Тростянецькій ЦРЛ   було зайнято 100 % ліжок, призначених для таких пацієнтів – 15.  

На жаль, вчені змушені констатувати, що підвищення температури повітря і спека не зменшують поширення COVID-19, пандемія набирає обертів. Нині у світі активно обговорюють використання препарату «Ремдесевір», який спочатку був розроблений для боротьби з лихоманкою Ебола, а пізніше показав ефективність у боротьбі з коронавірусом. У кінці липня продаж препарату дозволила Європейська Комісія. Українське Міністерство охорони здоров’я також підтвердило, що веде перемовини про можливість закупівлі препарату.

Нагадаємо, що 31 липня  Центральна комісія з техногенно-екологічної безпеки “поділила” Україну на карантинні зони: “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” та “червону”. Вінницю, Могилів-Подільський, а також Вінницький, Калинівський, Крижопільський, Немирівський та Тульчинський райони Вінницької області віднесено до “жовтої зони”.

Інші населені пункти Вінницької області – в “зеленій зоні”.

Рішення комісії набуло чинності з 3 серпня. Державна комісія буде оновлювати поділ України на зони кожної п’ятниці.

Згідно з постановою від 22 липня“зелена зона” передбачає:

– перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;

– проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

– кінотеатри із заповненістю на 50%;

– перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

“Жовта зона” (+ обмеження “зеленої”), забороняє:

– відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

 До жовтої зони загалом потрапили 40 регіонів.

Юля РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені