Святкували десантники

Хотілося б відгукнутись на запрошення взяти участь у вінницькому святкуванні 90-річчя повітряно-десантних військ, але збіг багатьох обставин не дозволив. Тому, попросив коротк5о розповісти про це відомого скульптора-монументаліста, графіка і фотохудожника, Заслуженого художника України Юрія Козерацького, з яким ми разом у тих військах служили чотири з половиною десятиліття тому. Тим паче, він є однодумцем, що від подібних дат відмежов3уватись не варто, бо це відрізок нашої історії.

– Але я прийшов на свято не в традиційній тільняшці, а у вишиванці, – говорить Юрій Едуардович. – Звісно, то були відбірні елітні війська, і для окремих хлопців служби у них так і залишилася найсвітлішими спогадами в житті. Але переважна більшість і на своєму подальшому шляху багато чого добилась. Приємно було поспілкуватися з Володимиром Паніним, Володимиром Шемотюком, Ігорем Іванютою, іншими ровесниками, хто пройшов службу у древньому Ізяслові сусідньої Хмельниччини. Звісно, цієї неділі ми не трощили цеглини, не розбивали пляшки об свої та чиїсь голови. А разом з очільником обласної організації спілки ветеранів повітряно-десантних військ Віктором Маліновським говорили про використані й невикористані можливості участі ветеранів-десентників у зміцненні обороноздатності України.

 Народ до десантників завжди ставився з неабиякою повагою. Це ми відчули і за гучними сигналами авто та привітними помахами рук коли вирішили пішки пройтись Вінницею, і коли весільні пари ставали в чергу сфотографуватись на нашому тлі, – підсумував Юрій Козерацький.

Микола Кавун

Фото Юрія Козерацького

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені