Тема Франції в художньому музеї

Портрет короля Франції, якого католицька церква визнала святим, опубліковано для широкого ознайомлення на фейсбук-сторінці Вінницького обласного художнього музею.

Мініатюра «Король Людовик IX Святий» (овал, шовк на картоні, олія) зберігається у фондах музею. У коментарі музейників ідеться про те, що Людовик (Луї) IX Святий (25 квітня 1214 – 25 серпня 1270) – єдиний король Франції, що був канонізований католицькою церквою. Він відомий реформами, а ще тим, що брав участь у двох хрестових походах – сьомому і восьмому. Під час 7-го походу потрапив у полон (в 1250 р.) до єгипетського султана, був викуплений. Помер під час 8-го хрестового походу від чуми під Тунісом як мученик віри…

Тема Франції присутня у в рубриці «Картинна галерея онлайн» на сайті музею. Тут представлено життєпис та твори художника Костянтина Коровіна, зокрема картину «Париж уночі», створену автором у Парижі в 1936 р. (папір, наклеєний на картон, олія).

Костянтин Олексійович Коровін (23 листопада 1861 р. – 11 вересня 1939 р.) – відомий російський художник-колорист, театральний художник, сценограф. Учень Саврасова і Полєнова. Останні роки його життя минули у столиці Франції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені