А батьки хоч трохи відпочили

Завершився 3-й заїзд соціальної послуги «Тимчасовий відпочинок для батьків, що виховують дітей з інвалідністю».

Про це на сторінці закладу в соцмережі «Фейсбук» розповіла практичний психолог Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» Вікторія Капуш. За її словами, діти відпочивали і розважалися, весело та з користю проводили час, а батьки нарешті мали змогу присвятити цей час собі.

«Дні минали швидко і були дуже насичені заняттями та розвагами: зарядка та ігри на свіжому повітрі; 5-разове харчування; заняття з психологами, вихователями та інструктором з праці в офлайн- і онлайн-режимах, – зазначає пані Вікторія. – Діти (до 18 років) проживають у комфортних кімнатах по 2 особи з цілодобовим супроводом соціальних робітників та медичних працівників, забезпечується безпечне перебування дітей – здійснюється цілодобовий відео-нагляд, є можливість щоденного спілкування з батьками онлайн і телефоном».

Про успішну апробацію цієї соціальної послуги ще на початку року інформував департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації. Йдеться про надання можливості відпочити батькам, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю. Такий досвід запозичили у Євросоюзі, і першою серед областей України його запровадила Вінниччина.

«Особливістю послуги є те, що її отримує і сім’я, і дитина з інвалідніcтю (ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом). Крім дітей, яким потрібний паліативний догляд (з зондовим харчуванням та з високою потребою медичних послуг). Діти, що себе не обслуговують, забезпечені доглядом та допомогою. Протягом дня проводяться заходи з виховання та сприяння розвитку дітей, організації їх дозвілля і відпочинку. У 2019 р. на послугу використано 945 тис. грн з обласного бюджету; проведено 15 заїздів для 119 сімей (з них 43 учасника – на кріслах колісних) із 20 районів та міст Вінницької області. Надано 1283 послуги», – ішлося в повідомленні департаменту.

Директор центру реабілітації «Обрій» Світлана Демко розповіла, що нинішні заїзди дуже відрізняються від минулорічних, адже відбуваються в умовах посилених санітарно-епідеміологічних заходів.

– На жаль, через карантин у зв’язку з поширенням корнавірусу центри денного перебування закриті, і невідомо, коли зможуть відновити роботу. Тому це є великою підтримкою для родин, що виховують дітей з інвалідністю, – каже Світлана Василівна. – Ми сформували дві команди, і наші фахівці працюють з дітьми вахтовим методом, по 14 днів. Перед заїздом вони, як і діти, проходять ІФА-тест на коронавірус, і якщо результат негативний, заїжджають у наш тренінговий центр в Дорожному та перебувають там два тижні без контакту зі сторонніми особами. Звісно, додалося роботи з дезінфекції, з прибирання, працівники перебувають в масках, але ми дотримуємося всіх протоколів, розроблених Міністерством охорони здоров’я. Дітям дуже подобається. А скільки заїздів буде в цьому році – наперед не загадуємо, це буде залежати від епідеміологічної ситуації…

Організатори повідомляють, що скористатись цією соціальною послугою можуть сім’ї, які проживають у Вінницькій області та виховують дітей з інвалідністю з 6 до 18 років, котрі не перебувають в інтернатних закладах. За детальнішою інформацією можна звернутись до заступниці директора центру «Обрій» Наталії Головко за телефоном 097-230-20-01.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені