Які партії отримали керівні посади в територіальних виборчих комісіях Вінниччини?

Як відомо, на 25 жовтня в нашій державі призначено чергові місцеві вибори. 10 серпня ЦВК, врахувавши результати жеребкування, сформувала на території України 532 обласних, районних та міських територіальних виборчих комісії. Зокрема, у Вінницькій області утворено 25 територіальних виборчих комісій: одна обласна, 6 районних та 18 міських, у складі яких по 18 осіб. Склад новостворених комісій проаналізувала Громадянська мережа «ОПОРА».

Загалом до складу ТВК області увійшло 450 представників від різних політичних партій. До керівного складу комісій увійшло 75 осіб. Найбільше в ТВК представлена політична партія «Слуга народу». Від неї до керівного складу ТВК увійшли 15 представників.

По 9 представників у керівному складі комісій мають партії «Європейська Солідарність» та «Голос». Від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» до керівного складу ТВК увійшло 7 представників; 6 представників – від політичної партії «За майбутнє»; 5 представників у складі ТВК від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»; 3 – від партії «Солідарність жінок України».

По 2 представники у керівництві ТВК області мають політичні партії Вінницька Європейська Стратегія, «Справедливість», «Блок Володимира Сальдо», «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Володимира Кличка».

Також по одному представнику від партій Всеукраїнське об’єднання «Свобода», Партія промисловців і підприємців України, «Сила і Честь», Народно-Демократичної партії, Радикальної партії Олега Ляшка, політичної партії «Команда Дніпра», партій «Справа», «Об’єднання «Самопоміч», «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», «Перемога Пальчевського», «Громадський рух «Спільна справа», «Рідний дім», Рух нових сил Михайла Саакашвілі.

Як повідомляє «ОПОРА», в період з 27 липня до 5 серпня включно всі політичні партії мали можливість подати свої кандидатури до складу ТВК. До 10 серпня включно ЦВК формувала склад обласних, районних, міських виборчих комісій, оскільки вони мають бути утворені не пізніше, як за 75 днів до дня чергових виборів.

Також «ОПОРА» нагадує, що ці місцеві вибори будуть відбуватись за двома виборчими системами, основним критерієм при цьому є кількість виборців. У громадах, де зареєстровано менше 10 тисяч виборців, вибори депутатів проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної територіальної громади. А в громадах із кількістю виборців 10 тисяч і більше вибори депутатів відбудуться за системою пропорційного представництва з відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені