Панацея від нудьги та гаджетів

Вінницький підприємець і багатодітний батько Сергій Десяк, аби урізноманітнити дозвілля дітей, і не лише власних, та «забрати» їх від електронних гаджетів, вирішив створити культурно-відпочинковий центр для сімейного відпочинку. Бажання боротися з інтернет-залежністю підростаючого покоління та реалізація потреби в «живому» спілкуванні й стали тією рушійною силою, яка посприяла створенню ексклюзивного центру ремесел на Вінниччині.

У Стадниці Вінницького району пан Сергій вже мав у власності невеликий клаптик землі й саме там вирішив втілити свій давній задум.

– А починалося все так. Протягом довгого часу, задля згуртування та підняття командного духу, ми з робочим колективом часто виїжджали на сумісний відпочинок. Але пасивне споглядання природи і спустошення привезених із собою сумок із  провізією не надихали так, як би того хотілося. Аби відпочинок був ще й корисним, ми стали відвідувати різноманітні заходи та фестивалі просто неба. Я зауважив, що це однаково подобалося і дорослим, і дітям і залишало надовго багато вражень по собі. Створюючи свій центр, я спочатку думав сконцентруватися на ковальській справі, а згодом розширив діапазон інтересів: додав музей, інші майстер-класи та активні рухові ігри. 

Засновник центру довго шукав такого історичного персонажа, який би об’єднував людей, був визнаний всіма релігійними конфесіями й не створював протиріч своєю персоною. Тож після довгих роздумів і обговорень центр отримав свою назву на честь святого Дунстана, покровителя ковалів, ювелірів, музикантів та незрячих людей, який жив у Британії ще за часів Середньовіччя.

Ідея створення осередку ремесл прийшла до Сергія Десяка близько двох років тому. А від початку будівельних робіт і до зустрічі перших відвідувачів минуло менш ніж шість місяців. Найперша екскурсія для дітей виявилася пробною – «сирою», на території все ще було багато недоліків, але майстер-класи з ковальства та випікання печива виправили ситуацію. Маленькі відвідувачі залишали центр щасливими і натхненними.

– Нині карантин додав свої корективи у роботу розважального осередку ремесел. Сьогодні переважно приїздять сім’ями, а до введення карантинних обмежень під час навчального процесу ми регулярно зустрічали автобуси зі школярами і влаштовували для них розважальні програми. Взимку ж навпаки ми їдемо на запрошення до нашої аудиторії, веземо з собою костюми для антуражу та навчаємо дітей ремеслам, – розповідає підприємець.

– Це не комерційний проєкт, більше соціальний. Хоча в майбутньому, сподіваюся, він приноситиме дохід, принаймні сам себе окупатиме, – каже пан Сергій. – Під час карантину вдалось зробити стародавню помпейську піч, в якій за декілька хвилин випікаємо смачнючі піци. Крім того, для наших гостей додатково можемо приготувати рибну юшку чи засмажити шашлик. 

Однокласник пана Сергія Микола Мурашов також бере активну участь у розбудові та організації роботи центру. Його почали «підключати» ще на стадії столярних робіт, адже чоловік – фахівець з деревообробної справи. Згодом, за відсутності власника, він став особисто зустрічати гостей, проводити екскурсії, організовувати дозвілля для туристів та проводити майстер-класи з виготовлення дерев’яних мечів. 

У вересні нинішнього року вперше в онлайн-режимі відбудеться черговий фестиваль ремесл «Дунстан» для дітей та дорослих. За умови послаблення карантину, одночасно з онлайн-заходами фестивалю, планують організувати ремісничий ярмарок та навчання усіх бажаючих народним ремеслам. Фестиваль популяризуватиме зміцнення сімейних цінностей та знайомитиме з легендами і традиціями середньовічної Британії в поєднанні з українським колоритом і гостинністю.

Онлайн-участь у фестивалі буде безкоштовною. Завдяки цьому фестиваль охопить всю Україну й буде розрахований на близько 100 тисяч глядачів. На учасників фестивалю чекають 16 онлайн-майстер-класів з народних ремесл та середньовічної кулінарії, ексклюзивні майстер-класи з теслярства, середньовічної сутажної вишивки на прикрасах з натурального каміння та шкіри тощо. Паралельно можна буде пограти в авторську інтерактивну гру «Ремесла України», яка, будучи неординарним освітнім продуктом, сприяє мотивації її учасників до вивчення історії, культури та традицій рідного краю. Також можна буде подивитися шоу з середньовічного бою, історичного фехтування та послухати у прямому ефірі онлайн-концерти від фолк-гурту «Бурдони Черна».

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені