«Подивимося, що це буде за школа…» –

так, судячи з опитування, вважає переважна більшість батьків, які  вкотре, а дехто вперше, поведуть своїх дітей до освітніх закладів.

Усіх без винятку турбує питання: як діти навчатимуться цього учбового року? Чутки ходять різні, але конкретики жодної. Одне відомо напевне: традиційних лінійок на перше вересня не проводитимуть. Тим часом у школах тривають остаточні приготування до прийому дітей на навчання, втім вирішальною буде статистика останніх днів серпня по захворюваності на коронавірус, яка, власне, й визначить долю ймовірного дистанційного навчання школярів.

Батьки ж, отримавши «багатий» досвід домашньої науки своїх чад, виступають за продовження стаціонарного учбового процесу, аби цією справою займалися професіонали, а не стомлені батьки, яким, окрім поточних щоденних обов’язків, доводиться перекваліфіковуватися у вчителів з профільних предметів. Пів біди, якщо дитина навчається в початковій школі, а якщо це середня або старша, то не кожен батько може щодня опановувати новий матеріал і пояснювати його дитині. В іншому випадку витрати на репетиторську допомогу зростають у рази, а, окрім того, діти страждають від соціальної ізоляції, яку передбачає дистанційний навчальний процес.

Ми запитали у вінницьких матусь, які цьогоріч збирали своїх дітлахів до школи, у скільки їм обійшлося по-мінімуму спорядити школяра до нового навчального року. І відповіді нас, м’яко кажучи, здивували.

Ірина (бухгалтер):

– Я на двох своїх дітей придбала лише 4 ручки. Маю в запасі кілька зошитів, решту шкільної атрибутики, а також новий одяг і взуття поки купувати не планую. Все через невизначеність у подальшому навчанні. Як воно буде? Ходять чутки, що діти повчаться не більше місяця, а потім всіх знову «перекинуть» на віддалену форму. Зі страхом очікую на такі новини. Втім, не ми одні такі, весь світ від цього страждає. Тож наперед драматизувати не будемо, головне – не захворіти.

Інна (приватна підприємниця, багатодітна мати):

– Цього року, як ніколи, взагалі нічого не придбала. Я й не впевнена, чи ця школа взагалі розпочнеться. Нині в роздумах, чи потрібна моїм дівчаткам нова форма, чи може вистачить лише піжами (улюблений одяг дітей вдома). Днями перебирала завали торішніх залишків шкільного приладдя і знайшла багато невикористаних зошитів, обкладинок, олівців. Тож поки обходитимемося тим, що маємо у наявності, а далі діятимемо за ситуацією і рекомендаціями зі школи. Минулий навчальний рік ми пережили дуже стресово, але тепер, сподіваюся, виробили імунітет до дистанційного навчання. Інтернет нам на допомогу.

Ольга (працює в індустрії краси):

– Подивимося, що це буде за школа, а тоді й на закупи підемо. Дефіциту зараз немає, лише гроші неси, і запропонують тобі різноманітні товари на будь-який смак і товщину гаманця. Поки я придбала лише декілька зошитів і нові кросівки для сина. Не такі зараз доходи, щоб «розкошелюватися» на нову форму, яку дитина в активній фазі росту вдягне лише декілька разів. Будемо доношувати старе, відпускати довжину штанів, а шкарпетками і спідньою білизною ми забезпечені.

Незважаючи на песимістичні прогнози ми все ж таки вирішили дізнатися цінову ситуацію довкола основних позицій одягу, взуття та шкільного приладдя. Продавці розповіли, що ажіотажу перед першим вересня дійсно немає. Люди купують лише необхідне і частіше роблять свій вибір на користь універсальних речей, без прив’язки до ділового стилю.

Одяг, взуття (пропозиції ринку)   Ціна, грн.
Спідниця 200-440
Блуза 250-450
Сорочка (хлопчик) 240-320
Штани   (хлопчик) 340-520
Сарафан 300-440
Светр   (хлопчик) 300-380
Носки 15-30
Білизна 30-60
Кросівки 250-600
Туфлі (шкіра) 500-900
Туфлі (екошкіра) 250-500
Спортивні кеди 200-350
Шкільне приладдя   Ціна, грн.
Зошит (12 аркушів) від 3
Зошит (18 аркушів) від 5
Кулькова ручка 5-25
Простий олівець (сірий) 3,5-20
Кольорові олівці (6 кольорів) 20-30
Фарби гуаш (9 кольорів) 50-70
Фарби акварель (12 кольорів) 35-45
Фломастери (12 кольорів) 25-40
Альбом для малювання 20-50
Клей ПВА (50мл) 9-13
Клей канцелярський (50мл) 9-12
Точилка для олівців 3-20
Лінійка 10-25
Гумка для стирання 3-16
Пенал 25-150
Рюкзак 500-1500

Отже, інформацією ми вас озброїли. І незважаючи ні на що, хочемо побажати усім успішного навчального року, терпіння, підтримки і розуміння. Незчуємося, як закінчиться і цей непередбачуваний, але тим і цікавий новий учбовий етап у житті наших дітлахів.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені