Знадобився лише рік

Днями в Іванівській об’єднаній територіальній громаді свої двері для малечі відчинив довгоочікуваний місцевими мешканцями дитячий садок «Ромашка». До речі, в рамках проєкту, окрім новозбудованого дошкільного закладу, також вдалося комплексно відремонтувати школу в селі Слобідка.

Раніше у Слобідці послуги дошкільної освіти були відсутні, тому гостра необхідність у створенні подібного закладу давно турбувала місцевих та очільника села. Тож, розуміючи потреби людей, сільський голова Михайло Кулик ініціював проєкт із будівництва сільського садочка. Логістичним же рішенням для відкриття нового закладу стала ідея прибудови окремого приміщення до вже існуючої у Слобідці школи.

Даний сумісний реалізований проєкт став найбільшим за всю історію об’єднаної громади та першим, який отримав міжнародну технічну допомогу. План «Створення дошкільного навчального закладу в с. Слобідка Іванівської ОТГ» реалізовувався Іванівською сільською радою за підтримки Представництва МОМ в Україні та співфінансування Агентства США з міжнародного розвитку.

  Зазначимо, що громаді знадобився лише один рік, щоб реалізувати заплановані масштабні роботи. А це: капітальний ремонт існуючої школи І-ІІ ст. у с. Слобідка для 86 учнів, де від старої школи залишилися лише стіни та вікна. І будівництво (прибудова до школи) дошкільного навчального закладу для 30 маленьких вихованців. Крім того, до освітніх закладів придбали меблі, необхідну техніку (обладнання для харчоблоку) та встановили вуличні ігрові майданчики.

  Загальна вартість проєкту склала понад 5 млн грн, з яких майже 600 тис. грн надійшли від міжнародних донорів. Залучити додаткове фінансування Іванівській об’єднаній громаді також вдалося завдяки участі у грантовому конкурсі «Сприяння соціально-економічному розвитку в об’єднаних територіальних громадах шляхом інклюзивного місцевого самоврядування».

  – Ми отримали понад 160 заявок від громад з усієї України, а проєкт Іванівської ОТГ став одним із десяти, які МОМ підтримала. Впроваджуючи його, ви продемонстрували фантастичну командну роботу, високу мотивацію, професіоналізм і прагнення до спільної мети, – зазначив у своєму відеовітанні голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Ан Нгуєн.

  – Я дякую усім, хто долучився до будівництва садка і ремонту школи. Впевнений, що у Слобідці немає жодної людини, яка б залишилася осторонь цього процесу. Вдячний безвідмовним спонсорам, які повсякчас допомагали матеріалами та технікою. Особливі слова вдячності хочеться висловити сільському голові Михайлу Кулику за його ініціативу, координацію і об’єднання усіх нас навколо цієї справи, – підкреслив під час урочистого відкриття у своїй промові директор Слобідської школи Олександр Степчук.

Карантин вніс свої корективи у роботу навчальних закладів, тому з 1 вересня новий дошкільний заклад «Ромашка» тимчасово працюватиме не на повну потужність.

– Наш садочок розрахований на 30 місць. Але, згідно з рекомендаціями уряду, з 1 вересня ми зможемо прийняти лише половину цієї кількості – 15 діток. У першу чергу до садка підуть представники пільгових категорій та ті діти, у кого двоє батьків працюють з ранку й до вечора. Сподіваємося, що скоро усе минеться, і садочок запрацює на повну силу. Зі своєї сторони ми будемо робити все для якісного виховання дітей та розвитку їх особистостей, аби через десяток років вони поверталися у наше село і прославляли його, – висловила сподівання завідувачка дитячого садка «Ромашка» Катерина Коломієць.

Від ініціативи і до реалізації проєкту все зав’язалося  на тісній співпраці місцевої влади, бізнесу та громадськості. Така співпраця залишається головною рушійною силою успішно реалізованих починань Іванівської ОТГ і дозволяє заощадити значну кількість коштів.

– Процес реалізації інфраструктурних проєктів у цій громаді – це не просто цемент, цегла і будівельники, це ціла філософія стосунків, коли відчуваєш взаємну єдність і щире бажання односельчан об’єднатися заради спільної мети. На прикладі проєкту у Слобідці нині вже не порахувати чи оцінити додатковий матеріальний вклад від бізнесу і волонтерської праці усіх мешканців населеного пункту. Цей процес відбувається на постійних засадах та кожного разу примножується, – зазначила громадська активістка та експертка проєкту Анастасія Ланова.

До кінця поточного року в Іванівській об’єднаній громаді планується відкриття ще однієї комплексно оновленої школи – третього корпусу Іванівської початкової школи. Також у найближчі місяці розпочнеться капітальна реконструкція Гущинецького дитячого садка «Теремок». Дана дошкільна установа стане шостим бюджетним закладом, який Іванівська сільська рада повністю відновить за 3 роки з часу свого об’єднання.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото взяті з сайту Іванівської об’єднаної територіальної громади 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені