Для ситої годівлі худоби…

Днями у ФГ «Велес Віта» Мурованокуриловецького району завершилися другі жнива – тут дбайливо потурбувалися про ситу годівлю худоби і заготівлю кормів для неї. За сімнадцять робочих днів заклали у силосні траншеї сімнадцять з половиною тисяч тонн зеленої маси кукурудзи.

За словами заступника керівника господарства по тваринництву Віктора Михайловського, у них було створено збиральний загін у складі п’ятнадцяти одиниць сучасної потужної техніки, яка ефективно використовувалась на подрібненні, транспортуванні й трамбуванні зеленої маси. «Ми налагодили роботу так, щоб за світловий день доставляти з поля на кормовий двір по тисячі і більше тонн соковитої поживи. Цьому були підпорядковані всі структурні підрозділи господарства, починаючи від організації підвезення механізаторів і до харчування всіх учасників кормових жнив. Це дало нам можливість сповна використати погодні умови і швидко «забити» траншеї подрібненою зеленою масою кукурудзи. За технологією на цю операцію відводилося п’ять днів, і ми цілком вклалися в ці строки. Контроль за якісним виконанням робіт грамотно здійснював агроном Сергій Петелько.

Спочатку силосування провели в Попелюхах, а потім – на фермі  відділення села Дружба. З кожного гектара кукурудзяного поля зібрали по 290 центнерів зеленої маси. Це, звичайно, не той урожай на який надіялися з весни, але і його вистачить для утримання  чотирьох з половиною тисяч голів ВРХ. Відповідно до раціону годівлі на один день використовуємо 55 тонн силосу і 35 тонн сінажу. Окрім цього даємо ще й корнаж – високопоживну консервовану масу із подрібненого зерна кукурудзи вологістю 24-35 відсотків. Така збалансована годівля забезпечує високі надої молока і стабільну віддачу тваринницької галузі господарства. Зараз доїмо по 31 літру молока від кожної корови і щоденно відправляємо на молокопереробне підприємство більше 42 тонн високоякісної продукції».

До сказаного варто додати, що у ФГ «Велес Віта» послідовно і активно займаються нарощуванням поголів’я ВРХ. У жовтні минулого року в селі Дружба запустили в дію сучасний корівник на 670 корів, а до кінця поточної осені тут планують здати в експлуатацію аналогічний. При цьому буде створено п’ять високооплачуваних робочих місць, де оператор машинного доїння отримує в середньому п’ятнадцять тисяч гривень у місяць.             

Віктор Зеленюк,

власкор «Вінниччини»

Мурованокуриловецький район

На знімку: Сергій Петелько, Віктор Заїченко і Анатолій Овчарук

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені