Мінімальна пенсія зросте у вересні

Оскільки розмір мінімальної заробітної плати зріс до 5 тисяч гривень, то автоматично підвищується і рівень мінімальної пенсії, яка вираховується на основі мінімальної зарплати.

Як повідомили у Пенсійному фонді України, Президент підписав зміни до держбюджету на 2020 рік, згідно з якими з 1 вересня збільшено мінімальну заробітну плату з 4 тис. 723 грн до 5 тисяч гривень. Ця зміна є підставою для збільшення мінімального розміру пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають відповідний страховий стаж – 35 років для чоловіків і 30 років для жінок.

Отже, мінімальна пенсія для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, зростає з 1889,20 грн (це було 40% від 4723 грн) до 2000 грн (це 40% від 5000 грн). У ПФУ пояснили, що пенсії перерахують для 1,6 млн пенсіонерів, у нових розмірах їх нараховуватимуть з вересня поточного року. А от для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної зарплати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Мінфін, у свою чергу, підрахував, що завдяки збільшенню мінімальної зарплати у 2020 р. Пенсійний фонд додатково отримає близько 1,7 млрд грн, також ще 1,2 млрд грн податку на доходи фізосіб надійдуть до місцевих бюджетів і держбюджету. Також Володимир Зеленський висловив сподівання, що нардепи підтримають збільшення мінімальної зарплати до 6 тис. грн з початку 2021 року. Але деякі експерти застерегли, що таке збільшення зарплат без підкріплення економічним зростанням може призвести до інфляції та підвищення цін.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені